Rriten serish infektimet me Covid-19 |Lajme-News

  Shikime 1,800

RTV KLAN

Muaj më parë

Kanë pësuar sërish një rritje të lehtë infektimet me Covid-19 në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2851 testime të kryera kanë rezultuar pozitiv 92 qytetarë. Bashkë me rritjen e numrit të rasteve të reja është zgjeruar edhe harta e përhapjes së virusit. Veç Tiranës, e cila ka dhe numrin më të madh të infektimeve ditore, raste të reja me Covid-19 janë zbuluar edhe në 25 bashki të tjera.
Autoritetet shëndetësore bënë të ditur se në këtë 24-orësh nuk e fitoi dot betejën me Covid-19 vetëm aktori Guljelm Radoja.
Ndërkohë situata në spitale ka vijuar të përmirësohet, pasi numri i pacientëve të shtruar dhe atyre në gjendje të rëndë ka rënë sërish. Aktualisht në spitalet Covid po trajtohen 112 pacientë, 10 në terapi intensive, nga të cilët 7 janë të intubuar.
Lajmi tjetër i mirë është se janë shëruar 842 qytetarë të tjerë, ndërsa numri i rasteve aktive në gjithë vendin ka rënë në afro 15 mijë.

SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on ALmores for more videos!

Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: rtvklan
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Komente
Haire Barjami
Haire Barjami Muaj më parë
Ju ate thoni cdo dite dhe lajmet Tuaja ngelet duke genjier si lini njerzit rehat sa ishte fushata nuk u degjuat tani vzhdoni se dhe ne do i mbillem veshet
Dorina Meta
Dorina Meta Muaj më parë
Ju mbaruan votimet rrisni numrat 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Sen Çal Kapımı 41. Bölüm Fragmanı
0:45
Sen Çal Kapımı
Shikime 3,5 mln
2TON - AKTORE
2:38
2TONoffical
Shikime 5 mln
Sen Çal Kapımı 41. Bölüm Fragmanı
0:45
Sen Çal Kapımı
Shikime 3,5 mln
2TON - AKTORE
2:38
2TONoffical
Shikime 5 mln
Kuruluş Osman 62. Bölüm
2:10:02
Kuruluş Osman
Shikime 4,4 mln
Çukur 4.Sezon 39.Bölüm
2:30:11
Çukur
Shikime 4,1 mln
SIDEMEN EXTREME COOK OFF
1:23:12
Sidemen
Shikime 6 mln
TIKA - QELE
2:49
TIKA
Shikime 1,8 mln
Shyhrete Behluli & Gold AG - Perhajr Gjyshe
5:06
Shyhrete Behluli
Shikime 1,4 mln
Venera Lumani, Lind Islami - Me zemër (Official Video)
3:39
Venera&Lind Official
Shikime 681 mijë