Opinion - Misteret e vrasjes se Qemal Stafes? (5 Maj 2021)

  Shikime 92,840

RTV KLAN

Opinion | Emision politik live nga në

Emisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë - e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma.

Të ftuar: Neritan Ceka, Ardit Bido

SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on ALmores for more videos!

Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: rtvklan
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Komente
Jani Sava
Jani Sava Muaj më parë
Po' Enveri c'nevoje kishte te genjente...kur thote se nje nate perpara vrasjes kishin qene bashke...me Qemalin... I dukej vetja Drita Enverit??
Ali Sina
Ali Sina Muaj më parë
Zoti Fejvzi po te pyes Qemal ishte me grupin te krijimit te partise qe deshin shqiperine e madhe pra bashkimin e kosoves me shqiperine po kjo teze nuk i pelqente krijusve te pk te ardhur nga jugosdhavija
bonfile100
bonfile100 Muaj më parë
O Zot ,me qefin ne koke thote ky Drini dhe askush nuk e korrigjon.Ngaterron qefinin me qejfin.
Skender Ljumani
Skender Ljumani Muaj më parë
Enver Hoxha si agjent i serberve dhe grekerve vravi te gjith kundershtaret e tij qe mendonte se do i rrezikonin postin e liderit komunist ne shqiperi!? Jam i bindur se Serbo jugosllavet Enver Hoxhen e kishin joshu Enver Hoxhoviqin qe te punonte per ta..
Mboon Risa
Mboon Risa Muaj më parë
nuk eshte fenomen shqiptar po ne te gjithe boten historia eshte deformuar , se po te thuhej e verteta nuk do egzistonin perrallat.Edhe perrallat ndryshe shkruheshin ne fillim dhe per te patur sukses ne shitje i ndryshonin. Per familjen Kenedi ndryshe ishte e verteta dhe ndryshe e paraqiten, ledi Daiana e ben heroine ,hajdutet dhe mafiozet i kane bere heronj .Nuk mund te themi per Qemal Stafen qe nuk ishte hero se eshte kollaj te flasesh ne periudhen e sotme por tjeter kohe ishte atehere
Ed Vamos
Ed Vamos Muaj më parë
Eshte tradite qe ne arkivat shkruhet tjeter gje dhe ngjarja ka ndodhur ndryshe, shume gjera ngelin te pashkruar per te ruajtur fatet e njerezve dhe burime qe jane shfrytezuar. Smund te besohet qe behet nje kontrolle rutine me 10 veta te armatosur per te kontrolluar nje shtepi. Italianet kane patur information te sakte se kush ishte ne ate shtepi. Dihet qe shume nga ata pjesetare qe permendet ne kete emision kane qene te skeduar si agjente apo te rrekutruar nga Italianet. Shumica e studenteve shqiptare qe studionin ne itali kane qene nen trysnine sherbimin sekret italian. Normal qe per te ruajtur burimin ata nuk i shkruajne ne arkive se kush i ka treguar per bazen komuniste. Duhet te bazohesh te akivat e SISM-it italian, jo ne ca mbetje te arkivave italiane ne Shqiperi.
Κατερινα Τσεα
Κατερινα Τσεα Muaj më parë
Dritës i kanë rrjedhur tani nga ajo merrni informacione ju? shpëtuan të gjallët nga goja jote e qelmbur po meresh më të vdekurit sot
Κατερινα Τσεα
Κατερινα Τσεα Muaj më parë
Po tani u kujtove të gjesh vrasësit e Qemal Stafës, o zot po këtij arroganti i erdhi radha të merret me zbulime të tilla..Me sa duket nuk ka më çfarë të merret.Kujt i intereson kush e vrau Qemalin shiko të gjesh kush i vrau Ajdarin,Olldashin Gërdecin dhe shumë të tjere të pafajshëm,kjo na intereson sot.Po tregon pralla me mbret
Diana Aliko
Diana Aliko Muaj më parë
Kospiri
Julian Korumi
Julian Korumi Muaj më parë
Ore Faqezi por nuk le asnje gje te bere nga pushteti popullor pa e mohuar dhe hedhur balte !!! po cilin ke gjetur per te bere emisionin Seks Deferi qe i jati i tij shkoj dhe arrestoj babain e vet dmth gjyshin e Cekes per tradheti ,dhe Bido camin qe nuk shikon poshtersite qe bene camet njeri tjetrin por del dhe flet aty sikur ka qene aty ne momentin e ngjarjeve . Ti Faqezi shko dhe merre intervist Lokun e vucidicit per shkaterrimin qe i beri vendit dhe paaftesine per te drejtuar vendin dhe tradhetite dhe shitjet e vendit .Mjaft bere emisione per te na treguar historine se ate e mesojme ne shkolle dhe ne jete por ndrysho dhe bej emisione per hajduterine qe i behet popullit dhe drogerat qe i jepen femijeve te vendit kete duhet te besh te ngrish zerin per popullin se edhe ti je pjese e tij dhe lere historine ashtu sic eshte se u beme gazi i botes .
adi durres
adi durres Muaj më parë
Po ju flisni sot kur dihen arsyet pse shkuan milicet tek shtepia,mos harroni qe Qemal Stafa ka qene kryetari i rinise komuniste,keshtu qe me siguri ka menduar qe kane shkuar per ta arrestuar dhe ka reaguar me arme.
Hlias Ruci
Hlias Ruci Muaj më parë
Po pse e zgjat muabetin.Enveri e vrau se ai nuk donte njeri para vetes ne i dime keto gjera ju mereni ate shkopin qe mban dhe gjeji vendin
Artur Ahmeti
Artur Ahmeti Muaj më parë
Ne vend te zbardh, fevziu shton me shume mjegull. Ndoshta e ben me qellim sepse ishin komuniste. 😂
Vangeli Kyriai
Vangeli Kyriai Muaj më parë
Pse nuk ben emisionin kush i vrau Haklajt ne Tropoj o Feizi tullaci pyet ate shokun tend Sali mutin .
Arti Hoxha
Arti Hoxha Muaj më parë
Brenda ne Tirane prane nje spitali cu vra Qemal Stafa komunist nga mali i paharruar do mbetet perjet ne zemrat tona komunisti Qemal Stafa ♥️🇦🇱🌹♥️🌹🇦🇱♥️🌹🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
G-BANI
G-BANI Muaj më parë
Italianët, i burgosën për disa ditë. Shqiptarët i burgosën, i interrnuan dhe i përdhosën për gjithë jetën. Ferma e Kafshëve në të gjithë madhështinë e saj. Të vjen në mendje ajo parulla e anarkistëve "TË HUAJ, U LUTEMI MOS NA LINI VETËM ME VENDASIT!". Ndërsa kjo teza e këtij minorit naiv, nuk qëndron. PKSH është shumë e mundur ta ketë tradhëtuar vetë bazën e saj tek Italianët. U ka thënë që aty ka komunista të rrezikshëm dhè të armatosur. E pse? Që ti shtyjnë italianët të vrasin ilegalët e bazës dhe të dalë pastaj PKSH e ti thojë popullit Shqiptar "bëhuni me ne komunistët se fashistët po vrasin gra dhe 20 vjeçarë!". Ndërsa ku budallai thotë nuk paska patur vlerë jeta e Qemalit atë ditë. Unë them që i kanë dhënë PKSH vetë mish për top për të përligjur aktivitetin e saj.
Ana A
Ana A Muaj më parë
E mo se femi ishte I shkreti.Po ngaqe ishte kryetari I rinise e shpallen deshmor.Po Enveri e vrau nuk diskutohet.E kuptoj qe Q.Stafa ishte me I zoti dhe me I ri.Mos ia prishni mitin se e meriton.Rinia e sotme ska fare lidhje me ata djem te athershem qe ishin vetem disa femije me ideale.
Ana A
Ana A Muaj më parë
O Fevzi ku shikon per botox . Shume mire ta kane bere.😝Po cmerreni me femijet e shekullit te kaluar qe ska lidhje me ne fare dhe mbi te gjitha asgje nuk eshte e vertete.Te gjitha jane te krijuara sipas qefit.Pse rrinin brenda 3 cifte femijesh ,nuk do te thote qe po benin rrevolucion😏
Vladimir Dushniku
Vladimir Dushniku Muaj më parë
Sharlatanet Ardit Bido dhe Agron Tufa para se te jene antikomuniste jane ANTISHQIPTARE! Te shfrytezosh postin shteteror per te shfryre epshet e tua shtazarake kunder historise dhe heronjve te popullit shqiptar eshte jo vetem shperdorim detyre,por edhe e denueshme penalisht! Ai nuk ka bërë asnjë akt heroik, është mit absurd”-derdellit ky llapaqen per HEROIN E POPULLIT Qemal Stafa,dita e vrasjes se tij nga pushtuesit gjermane eshte shpallur feste zyrtare si DITA E DESHMOREVE TE SHQIPERISE! Kush ia dha te drejten dhe guximin ketij palacoje qe te hedhe balte mbi figuren e qemal Stafes? Cfare i duhej me teper te bente ky zorraxhi,qe kryeministri Rama ta shkarkonte nga detyra dhe ta conte per ndjekje penale per "Shperdorim detyre",akuza me minimale ndaj tij? Me kete akt te poshter,ky rrogtar qe paguhet me taksat tonas,ka fyer 28 mije deshmoret dhe 70 mije partizanet qe luftuan kunder pushtuesve nazi-fashiste per clirimin e vendit duke u bere pjese e Koalicionit boteror Antifashist sebashku me SHBA,Britanine e Madhe dhe BRSS! Ne se kryeministri Rama nuk do te reagoje,atehere do te marre mbi vete bashkefajesine eme kete sharlatan per hedhjen balte te Luftes Antifashiste te popullit shqiptar!
Ingmar Lleshi
Ingmar Lleshi Muaj më parë
komunistat e mbledhur per sex ne grup shpallen deshmor kombi
Yoan Joan
Yoan Joan Muaj më parë
Nuk ka ca te transmetoj Tullaci,edhe merret me keta komunista, qe jan te betuar deri ne vdekje:)
Fat Jon
Fat Jon Muaj më parë
Flora deshnicen pse nuk e dha versionin e saj 🤔🤔🤔
Fat Jon
Fat Jon Muaj më parë
@G-BANI flm
G-BANI
G-BANI Muaj më parë
Se i ka të drejtat e autorit Top Channel.
Agim Brahimi
Agim Brahimi Muaj më parë
Këta diskutojn një shekull para, nuk shohin si vriten njerzit çdo ditë..
genti alb
genti alb Muaj më parë
Po pse jo kjo eshte vrasja e shekullit
Arash S.
Arash S. Muaj më parë
Simbas tregimit tuaj del perfundimi se ate e kan vrare tradhetish, sepse ai intelektual nuk kishte arsye tè vritej mbasi u largua nga rreziku.....Neritani u tregua i matur ndersa tjetri nje puro komunist
Evanthi Bektashi
Evanthi Bektashi Muaj më parë
Po ca mistere!!!Ajo dihet qe ata kane ngrene njeri tjetrin brenda llojit.
Florencbakillari Bakillari
Florencbakillari Bakillari Muaj më parë
Ardit Bido ti vetem histori nuk di. Asgje nuk di . Mitet jane te nevojshme. Eshte nder qe shkollat mbajne emra deshmoresh. Ti Bido dhe Fevziu je nje cope plere, nje cope muti
Ervin Agalliu
Ervin Agalliu Muaj më parë
Emision për të vënë gjumë pleqt në kohë pandemie......
genti alb
genti alb Muaj më parë
Ku di gje ti or cun
Florencbakillari Bakillari
Florencbakillari Bakillari Muaj më parë
O Bido po te shofesh ato dokumenta qe I referohesh ti Vasil Laci del agjent I grekut. TI DHE NERITAN CEKA JENI COPE MUTI. VETEM HISTORIA NUK BEHET ME SIKUR O COPA MUTI
Florencbakillari Bakillari
Florencbakillari Bakillari Muaj më parë
Ardit Bido karagjoz ti nuk je as gazetar as historine. Ti je nje bythlepires I pushtetit dhe I Fevziut. Vetem te genjesh dhe shpifesh je me keq se Kastriot Dervishi
iliriacum666
iliriacum666 Muaj më parë
Bledi Ben nje opinion kush e beri 2 Prillin 1991 , firmat piramidale 97 , Vrasjen e Azem Hajdarit 98 , vrasjen e 26 njerezve te pafajshem ne Gerdec 15 Mars 2008 , vrasjen e 21 janarit 2011, vrasjen e Sokol Olldashit , Haklajt e Tropojes etjera - etjera bema qe Kane ndodhur ne ate vend dhe njeri ska mare pergjegjesi as ligjore dhe as politike kto Jane misteret e 30 vjeteve te tranzicionit Shqiptar dhe plage qe Kane lene shume pikepyetje te medha , DHE BEJ NJE PYETJE PUBLIKE CFARE PERFITON POPULLI SHQIPTAR NGA ZGJEDHJA DEPUTET E SALI RAME BERISHES DHE DOKTOR PROFESOR DRITAN PRESH SHEHI, DEGJONI DOKTOR HALIM KOSOVEN CTHOTE PER TENDERAT E ILACEVE NE GJIROKASTER . NE EMISIONIN OPEN TE ENI VASILIT . POPULLIN PO E SHFRYTEZOJNE LLUMI DHR PLERAT 30 vjecare te politikes , Ke plote te a Bledi per opinion
Florencbakillari Bakillari
Florencbakillari Bakillari Muaj më parë
Keta vetem te vjellin vrere dine asgje me shume. Mjafton qe te shajne komunistet dhe vill vrer. Bejne histori dilettante. Ceka Mos u perzje aty ku nuk di.
Gezim Hoxha
Gezim Hoxha Muaj më parë
Njeri mbron Enverin kurse ky djali i bie nga kina dhe nuk thone te verteten qe ka qene Enveri ai qe e ka vrare..vetem nje budall qe degjon kete histori se kupton qe Enveri ka gisht..arsyet jane te qarta ..Qemal Stafa ka qene me lart se Enveri..dhe duhej vrare..
Freedom Freedom
Freedom Freedom Muaj më parë
Enver Hoxha ka bere me shume se Skenderbeu per Shqiperine sinqerisht eshte per te ardhur keq qe ne 2021 te themi cohu Enver sepse na ka mbytur krimi korrupsioni mbi te gjitha po na dhunohet liria fjales
Gezim Durmishi
Gezim Durmishi Muaj më parë
Mirë krimin dhe korrupsionin, por lirin e fjalës Enveri do na e rregulloj?!
Gezim Hoxha
Gezim Hoxha Muaj më parë
Se hero se jo kjo sme intereson po mesa kuptoj une nga kjo histori Enver hoxha e ka vrare me mar drejtimin e kesaj partie ..sic ka bere tere jeten e tij duke vrare te gjith rivalet e tij..
Hoda I
Hoda I Muaj më parë
Cfar hero I popullit ky paska qen komunist 😠
Hoda I
Hoda I Muaj më parë
@Partizan1003 shum e vertet meqe po e ndjek emisionin dhe po kuptoj me shum Por prap nuk esht ndonje ngjarje historike sic po e pershkruajn kta historianet.
Partizan1003
Partizan1003 Muaj më parë
Komunizmi ishte nje ide kryesore e asaj kohe, nuk mund ta hedhesh poshte njeriun vetem pse ka qene komunist...
Naim Isufaj
Naim Isufaj Muaj më parë
Pune komunistash gjelle qenesh.
Nico Collari
Nico Collari Muaj më parë
Bledi......merr ne interviste Sali Berishen edhe Lulin e vocel ...per vrasjen e OLLDASHIT !! ( Po pate kellqe ) Mos u merr me ngjarje para Qemal STAFEN ..
Robin Hood
Robin Hood Muaj më parë
O Blendi mere Ramen ne interviste per qemal stafen dhe enverin se ta tregon variantin me mire ...
Robin Hood
Robin Hood Muaj më parë
@Jovan Bregu bobo sa te shpejt jeni patronazhista
aladin
aladin Muaj më parë
ik ore pirdhu...., cfare lidhje ka Rama me Qemal Stafen? Ngushellime per HUMBJEN E MADHE, njehere, takohemi pas 4 vitesh. Mbaje me gajret luljeten e saliut se eshte bere per ta qare me lote perpjete, po tallin bythen neper studiot televizive me te shkretin...
Jovan Bregu
Jovan Bregu Muaj më parë
Sala e di akoma me mire
ILIR Ilir
ILIR Ilir Muaj më parë
Po mire ja bene se komunist ishte.
SuperMario
SuperMario Muaj më parë
Bido Mizaj qe do te zhvlersoj aktin e Qemalit me perkufizimin formal te heroizmit esht i peshtire
iristi dokolli
iristi dokolli Muaj më parë
Per puhtje the
iristi dokolli
iristi dokolli Muaj më parë
Perpuhtje the
Marjol Rrapaj - Donofrose vendlindja jone
3:57
Marjol Rrapaj
Shikime 49 mijë
Deyzoh x Arsi, Eri Aga, Sardi - Columbiana
3:08
Monkey Music
Shikime 995 mijë
Ardian Bujupi - PELIGROSA (prod. by The Ironix)
2:48
OfficialArdianBujupi
Shikime 3,5 mln
Opinion - Edi Rama! (15 Tetor 2020)
2:42:40
RTV KLAN
Shikime 550 mijë
Marjol Rrapaj - Donofrose vendlindja jone
3:57
Marjol Rrapaj
Shikime 49 mijë
Deyzoh x Arsi, Eri Aga, Sardi - Columbiana
3:08
Monkey Music
Shikime 995 mijë
Ardian Bujupi - PELIGROSA (prod. by The Ironix)
2:48
OfficialArdianBujupi
Shikime 3,5 mln
Kardeşlerim 17. Bölüm
2:25:44
KARDEŞLERİM
Shikime 6 mln
Dafina Zeqiri - JAPA
2:47
Dafina Zeqiri
Shikime 5 mln
Sen Çal Kapımı 40. Bölüm
2:24:38
Sen Çal Kapımı
Shikime 3,5 mln
Sen Çal Kapımı 41. Bölüm Fragmanı
0:45
Sen Çal Kapımı
Shikime 3,5 mln
Klajdi Haruni ft. Flori - E para (Kenga Magjike 2021)
3:15