Ministria e Jashtme mohon viziten e Bin Laden ne Shqiperi - (20 Shtator 2001)

  Shikime 1,326

RTV KLAN

Muaj më parë

Lajme Arkiva - TV Klan 2001

Edhe në Ministrinë e Jashtme, zyrtarisht mohohet dijenia rreth vizitës së Bin Ladenit mes një grupi diplomatik. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Sokol Gjoka thotë, se procedurat diplomatike diktojnë rregulla të forta, për vizitat dypalëshe.

Sokol Gjoka:- “Natyrisht, jo çdo person që vjen në Shqipëri, kalon nëpërmjet Ministrisë së Punëve të Jashtme. Ministria e Punëve të Jashtme në kuadër të bashkëpunimit të marrëdhënieve ndërshtetërore, merret me shkëmbime delegacionesh, kryesisht të nivelit të lartë dhe të gjitha veprimet kryen në rrugë diplomatike dhe në të gjitha rastet kemi të bëjmë me persona të njohur dhe me persona që janë personalitete në vendet e tyre”.

Megjithatë, si në çdo vend tjetër edhe në Ministrinë e Jashtme ekziston një celulë e kundërzbulimit shqiptar, që verifikon gjithçka që ka të bëjë me të kërkuarit ndërkombëtar. Në SHISH askush nuk pranon të japë shpjegime zyrtare rreth kësaj çështje, por burime të ndryshme thonë, se hetimet po ndiqen posaçërisht nga zyra e anti-terrorit. Shteti shqiptar i ka të gjitha mundësit të zbulojë nëse Osama Bin Laden ka qenë në Shqipëri në vitet 94-95./tvklan.al


SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on ALmores for more videos!

Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: rtvklan
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Komente
Mitro Kosova
Mitro Kosova Muaj më parë
Qka ka pas me lyp te ju o kreminela
Klanifornia - Opinion - Spartak Ngjela
12:39
atv Canlı Yayını
18:5:22
atv
Shikime 5 mln
Guess the sound challenge🎵 #shorts
0:27
Tsuriki Show
Shikime 73 mln
Kardeşlerim 17. Bölüm
2:25:44
KARDEŞLERİM
Shikime 6 mln