Menya 1 e Iftarit 🤗☑️

  Shikime 361,446

Homemade Recipes / Kuzhina e Albës

Vit më parë

Përbërësit :
Gjella:
Vaj, 30 gr. Gjalp, 500 gr. Mish viçi , 1 Qepë , 1 Spec i gjelbërt, 400 gr. Domate të Konzervuara ose të Freskëta, Krip, Piper i zi .
Përgaditja e Patellxhanave
20 gr. Gjalp, 1 lugë Miell, 5 Patëllxhana të zi të pjekur, 100 ml. Qumësht , 100 gr. Kaçkavall, krip, piper i zi.
Pilafi :
Vaj, 1 lugë Gjalp, 400 gr. Oriz për pilaf, 800 ml. Uj, Krip.
Paça:
600 ml. Lëng Pule
1 Vezë
5 lugë të gj. Kos
4 lugë të gj. Miell
1 thelb hudhre
Krip.
Sallata:
Lakër, Kastravec, Karrot, Repkë e kuqe, Uthëll, Vaj ulliri, Krip.
Taratori:
1 Kastravec, 300 gr. Ajkë e tharët ose Kos, Lëng Limoni, Krip dhe Arra për Dekorim.

Për çdo video më të re na bëni Subscribe kanalin ton.
Bëni video share në profilet tuaja në facebook. Ju faleminderit
Na ndiqni edhe në:
Instagram: kuzhina_ealbes
Facebook: kuzhinaealbes
Twitter : HomemadeRecip

Subscribe us: goo.gl/dK8HDv
Për të na ndjekur me recetat e rradhës.
For to follow us with our newest recipe.

And if you like our video recipes Like, Share and Subscribe :)

Ju faleminderit që na ndiqni.
Thank you for following us.

Komente
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Vit më parë
Paqa dhe Mëshira e Allahut qoft mbi ju dhe Familjet e juaja, po filloj me Menyn e parë të Ramazanit kam përgaditur një Gjellë Specialitet i Turqis me Shije të Mrekullueshme, Përbërësit i kam shënuar posht videos që ta keni më leht 🤗 Ju bëftë mirë kush e provon 😊 Agjërim të Leht dhe të Pranuar 🤲
Martina Meta
Martina Meta Vit më parë
E paske qare
Golden Shine
Golden Shine Vit më parë
Allahu te shperblefte dhe urime ky muaj i shenjet. Begatit e Allahut mbreterofshin ne familjen tende
Lumturi Sinan
Lumturi Sinan Vit më parë
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Te lumshin duart.Shtrofsh gjithmone ushqime per agjerues.
Kuzhina e Nexhit
Kuzhina e Nexhit Vit më parë
Ju lumshin duart
Arsim Buca
Arsim Buca Vit më parë
Amin InshAllah
com com
com com 2 muaj më parë
Prsh qfar emri ka orizi per pilaf 💖
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës 2 muaj më parë
Baldo Pirinç
Enes1213
Enes1213 2 muaj më parë
Ky eshte , hunkar begendi .shume ma pelqen shum lezztshme🤤🤤tlumshin duart💐
Flora Kovaci
Flora Kovaci 2 muaj më parë
Super bravo
Fejzo Fejzo
Fejzo Fejzo 2 muaj më parë
Te lumshin duret
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës 2 muaj më parë
Faleminderit
Teuta Skarra
Teuta Skarra 2 muaj më parë
Ha e pappare te lumshin duart💥💥🌹🌹
Tirana 2001
Tirana 2001 8 muaj më parë
Simple ,healthy and beautiful
Tirana 2001
Tirana 2001 8 muaj më parë
Te lumshin duhet e paç gjithmone te mira.🙏
Kiana Kurraj
Kiana Kurraj 9 muaj më parë
Beautiful
Aida Mullaavda
Aida Mullaavda Vit më parë
Tlumshin duarte ... po nese nuk m'ka qellu mish i viçit , a muj me zevendesu me mish lope ..?
Aida Mullaavda
Aida Mullaavda Vit më parë
@Homemade Recipes / Kuzhina e Albës mfal edhe nje pyetje tjeter .. e ceke aty lengu i mishit te pules ..?
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Vit më parë
po mundet
M.R M.R
M.R M.R Vit më parë
A ban me ba qeta me patligjana te zi ma heret 2 or para iftarit
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Vit më parë
po ben vetem se duhet ta ngrohni perseri
Edona Osmani
Edona Osmani Vit më parë
Si thirrit ajo me kos hudra e mill?
ersa erta
ersa erta Vit më parë
Pershendetje, qe ky sosi me patligjana te zi me qka tjter mund te sherbehet
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Vit më parë
po qekshu mundesh edhe me na lloj tjeter mishi
itali italia
itali italia Vit më parë
Mos i mungofte askujte CDO shtepi qofte plot me rrisk e Kismet nga allahu yne AMIN 🌹💟 jarabilalemin💟🌹
Bukuroshi munchenmain
Bukuroshi munchenmain 2 muaj më parë
amin judhasht zoti gjidhve
mirjan djali
mirjan djali Vit më parë
No comment...gatuan thjesht Perfekt
Silhane Ramadanovski
Silhane Ramadanovski Vit më parë
Mashallah 👍 mashallah 👍 mashallah 👍 mashallah 😊😊👌👌👌👏👏
alesio brahaj
alesio brahaj Vit më parë
Te lumshin duart 👌
Soinas Doyi
Soinas Doyi Vit më parë
Looks divine!
Kancelariina Kancelariina
Kancelariina Kancelariina Vit më parë
Allahu te bekofte ty dhe familjen tende!❤🤲🏻☝️Te lumshin duart zemer!❤🤲🏻☝️
Alina Alina
Alina Alina Vit më parë
Shum bukur,por jam kurioze a eka provuar ndonjera prej jush at me patelxhanin e zi a del e mir me te vertet
jajq bwnw
jajq bwnw Vit më parë
Urime mujin e shejt te ramazanit , por mduket shum e padrejt te bejme kshu vidiosh per hir te te varferve . 😧🙅
Arta Sinameta
Arta Sinameta Vit më parë
Te lumshin duart
shqiperia shqiperia
shqiperia shqiperia Vit më parë
Shum tryez e bukur te kenaqet kur eshef te lumshiin duart per gatimet 😊🌷
N C
N C Vit më parë
Te lumshin duart si gjithmon me rezeta te mira ju uroj Ramazanin agjerim te leht zoti naj pranoft ibadetet ju percjell regullisht vazhdo 👍
Lejla Gashi
Lejla Gashi Vit më parë
Tlumt ❤🤗👍
Dona Liridona
Dona Liridona Vit më parë
Te lumshin durte shume bukur po duket 😊
B G
B G Vit më parë
Hayırlı ramazanlar Türkiye yemekleri yaptınız hünkarbeyendi cacık elinize sağlık paça yerine sulusunu çorbası olsaydı daha hafif olurdu
B G
B G Vit më parë
İyi ramazanlar eline sağlık türk yemekleri yaptınız hünkar beyendi cacık paça Sfiyet olsun
Naser Koraqi
Naser Koraqi Vit më parë
O te lumshin duart Zoti te ruajt se na knaqe me receptat shum flm respekt
Bel Fiore
Bel Fiore Vit më parë
Looks divine!
Hijab 1966
Hijab 1966 Vit më parë
Masha Allah ,ramazan serif mubarek olsun
M Z
M Z Vit më parë
Shum faliminderit per kto rezeta shum mir e ke ba Allahi te shperbleft Urime Ramazani
Ylfete Muja
Ylfete Muja Vit më parë
Te lumshin durt e agjerim te leht. Desha tju pys qfar orizi perdor per pilaf. Nese me pergjigjesh flm. 👌🥰
Ylfete Muja
Ylfete Muja Vit më parë
@Homemade Recipes / Kuzhina e Albës faleminderit
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Vit më parë
Faleminderit e dashur me shkruaj ne instagram se ketu nuk dergohet foto aty mundem
Moza Saliaj
Moza Saliaj Vit më parë
Ka lezet iftari kur behet me bollik ,dhe un kshu e boj se me pelqen te gatuaj e ti jap te tjerve,Mbar i shkoft te gjithve agjiruseve tja lehtoj zoti gjith muajnin me shendet e bereqet .Se un kam shum besim ke allahu
Else Nikka
Else Nikka Vit më parë
Urime Ramazani e kalofshi sa ma mire! na Shqiptart kemi receta pa fund dhe shume te mira nuk kemi arsyje per me i marr recetat te huja 💜🌸💜
ellie langley
ellie langley Vit më parë
Mashallah tlumshin duart.Nje ide shum e mir
Almir Cerkezi
Almir Cerkezi Vit më parë
👍👍
Suada Jonuzi
Suada Jonuzi Vit më parë
Te lumshin duart je e mrekullueshme shum do kisha deshir te vi te ha nje iftar nga duart e tua Urime ramazani inshalla ju shkon mbar e me te mira ju pershendes nga prizreni💋❤️
Agron Deva
Agron Deva Vit më parë
Op
Sona Sula
Sona Sula Vit më parë
Argjerim te mbar zoti te bekoft ty dhe ata qe ke per zemer..Na ndihmon shum FALEMINDERIT🙏🙏💋🙋
xhemail selimi
xhemail selimi Vit më parë
Te lumshin duart e arta hallall te qoft
Ajshe Gerbeshi
Ajshe Gerbeshi Vit më parë
Super
Florida Krasniqi
Florida Krasniqi Vit më parë
Tlumshin durt dashamire e per hajr ramazani, agjerim te let shum bukur tavolina zoti te rujt🙏❤😘🎀🥰😘
violeta tusha
violeta tusha Vit më parë
salam alejkum sa mir do ishte kjo tavolin me ja cu familjeve qe agjinojn po nuk kan cfare te han ,mundesojani atyre me ja qu ket sofer Allahu ju shperbleft
Ani Ani
Ani Ani Vit më parë
Subscribe please❤️
Teuta Kolgjini
Teuta Kolgjini Vit më parë
Agjerim te mbare ..Zoti u begatofte dhe ua shperblefte familjerisht cdo te mir qe beni🤲
Abc Def
Abc Def Vit më parë
Ka lezet un jam ne emigrim dhe ishalla kam shancin qe keshtu t'a BEJME iftarin un di shum mir te gatuaj pooor
Mime Ahmeti
Mime Ahmeti Vit më parë
Si gjithmonë ja din renin per cdo gjë bravo sa bukur e ke ndreq tavolinen edhe ushqimi ska fjal lang per goje na shkoj haha😋😍
Blerina Gjoka
Blerina Gjoka Vit më parë
Bravo ju rujte zoti familiarisht
Breza Breza
Breza Breza Vit më parë
A ekeni Ba iftarin e Par ahahahahhs
Muçab Muca
Muçab Muca Vit më parë
Agjerim te lehte e te pranuar inshaAlla te gjith besimtareve musliman.☝️
Muçab Muca
Muçab Muca Vit më parë
Amin.Dhe ty Allahu ta shperbleft per keto gatime te mrekullueshme.
Voja Kozeta
Voja Kozeta Vit më parë
Me pelqen shume si gatuan zonja urime
Lete Hoti
Lete Hoti Vit më parë
Te lumshin duart dhe Urime Muajin e Shenjte te Ramazanit Agjerim te lehtë
Adelina 22
Adelina 22 Vit më parë
O na knaqe ideja Allahu te rujt🙏
Jusuf Enes
Jusuf Enes Vit më parë
Mashaallah...💐💐💐💐
Lorena Dervishi
Lorena Dervishi Vit më parë
Shumë mirë duket çdo gjë dhe e shijshme besoj! Por nëse më lejon një këshillë, mundohu vajin e gjalpin ti zëvëndësosh me vajin e ullirit. Agjërim të mbarë dhe Allahu ta pranoftë!
Nera 2505
Nera 2505 Vit më parë
Pershendetje e dashur si gjithmone me duart e arta Urime Muaji i Shejte i Ramazanit dhe Agjerim te lehte sikur ju qe na knaqet neve po i ndan recetat me ne Allahi te shperblefte me familje 🤲🏼🤲🏼🤲🏼🤲🏼❤🌷👌
elbasan el
elbasan el Vit më parë
follow my tik tok ervina_cani
Two Forest
Two Forest Vit më parë
te lumshin duart 👏
Memaj Memaj
Memaj Memaj Vit më parë
Bravo zemer pom pelqen tash qka ja ke fillu mi shkru recetat posht videos falemdetit per receta agjerim te leht zoti ju ndimoft me ket ramazan 💜😘
Eli Eli
Eli Eli Vit më parë
Urime muajin e shejté Ramazanin juve dhe gjithé shikuesve té ketij kanali,Allahu na mundsoft agjerim sa mé té leht dhe vepra té mira inshallah🤲🤲🤲
لؤلؤة الشرق الابيض المتوسط
لؤلؤة الشرق الابيض المتوسط Vit më parë
🌙🌙🌙🌙🌙🌙🌠🌟🌠🌟🌹🌹🌹💐💐💐💐🙋🏻🙋🏻🙋🏻
Mlak Lhbob
Mlak Lhbob Vit më parë
👍👍👍👌
a z
a z Vit më parë
Urime muaji i Ramazanit,Agjerim të Leht
Umer Qerimi
Umer Qerimi Vit më parë
MashaaAllah na kenaqe 😘😘😘Te lumshin duart 👏👏👏Allahu na lehtesofte agjerimin dhe na pranofte punet dhe veprat e mira.. Elhamdulilah qe te kemi 😘😘😘❤️❤️❤️
hshsbsb ds
hshsbsb ds Vit më parë
Urime muajn e Ramazanit 👐qoft i let per tegjith Amin
Shukrije Kryeziu
Shukrije Kryeziu Vit më parë
👌😋
Benjamin Bexon
Benjamin Bexon Vit më parë
Ramazan Mubarek. Svaka cast na divnim receptima!
hamza mustafi
hamza mustafi Vit më parë
Urime Muajn e Ramazanit Dashmire falimindert e Allahu ta shperbleft qe na ndimon me ide te ndryshme per Iftar e Syfir🥰👌
Menya 2 e Iftarit 🤗☑️
10:01
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Shikime 289 mijë
Marjol Rrapaj - Donofrose vendlindja jone
3:57
Marjol Rrapaj
Shikime 49 mijë
Menya 10 e Iftarit 🤗☑
10:01
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Shikime 60 mijë
Menya e Shijshme e Iftarit 😍
10:01
FastRecipes Gatime Te Shpejta
Shikime 257 mijë
Menya 17 e Iftarit 🤗☑️
10:01
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Shikime 74 mijë
Menya 7 e Iftarit e Shijshme Shumë 😍
10:50
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Shikime 80 mijë
File Pule me Sose dhe Oriz
10:12
Te Kuzhina Ime
Shikime 175 mijë
Menya 1 e Iftarit : një ide për Iftarin e parë të Ramazanit 🥰
10:34
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Shikime 103 mijë
Darkë e Shijshme për më Shum Persona !!!
8:02
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Shikime 137 mijë
Marjol Rrapaj - Donofrose vendlindja jone
3:57
Marjol Rrapaj
Shikime 49 mijë
AZET - FREIGANG (prod. by Lucry & Suena)
2:50
Make THIS Shot, Win $300,000
15:04
MrBeast
Shikime 22 mln
Anxhela Peristeri - Nuk Me Doje (Official Video)
3:12
Anxhela Peristeri
Shikime 143 mijë