MC Kresha & Lyrical Son - Criminal Immigrant

  Shikime 2,809,993

PINT

Muaj më parë

Stream or Download now "Criminal Immigrant" here 👇 lnk.to/CriminalImmigrantStores
Produced by: PINT
Lyrics by: MC Kresha & Lyrical Son
Beat, Mix & Master: PressPlay
Rec by: K-Master (PintStudio)
Video, Illustrations and Concept by: BERAT HASANI
All rights reserved: PINT 2021

Komente
Sami Ajrulai
Sami Ajrulai 12 orë më parë
The hard
Marco Piras
Marco Piras Ditë më parë
Mc kresha eshte mbreti rrepit respekt
Islam Ferko
Islam Ferko 2 ditë më parë
Art 👌👏👏👏🇦🇱👑
WorldAlb
WorldAlb 3 ditë më parë
Rreperat me të mirë në shqiptari. Rap BIO
Love Audi
Love Audi 3 ditë më parë
Jom si Audi dimer 😀👌
Mario Citrioli
Mario Citrioli 5 ditë më parë
Kjo mlun 🔥
Adhurim Rajku
Adhurim Rajku 6 ditë më parë
"Nstorit e mia cuditet dhe Liza" bruuhh stop sleeping on my man!🤦‍♂️
Agonシ
Agonシ 6 ditë më parë
A
NoLaV Laloni
NoLaV Laloni 7 ditë më parë
Bone me perkthim anglisht,se shum tekst i bukur dhe besoj qe e meriton me e ndegju krejt Europa👍👍👍👍👍👍👍👍👍👐👍👍
Elvan Hoxha
Elvan Hoxha 8 ditë më parë
Burek me spinaq Respect haha
yuoop noke
yuoop noke 8 ditë më parë
For the culture 💯✍🏻 #PINT
123.982 views
123.982 views 8 ditë më parë
nese sdo e kishte shpik tupak hip hopin do ishin kta 2 nuk esht thjesht stili me i vecant qe kan po dhe ma i miri ne gjith boten me tekst dhe audio tmrekullushem ." RESPEKT"
yuoop noke
yuoop noke 7 ditë më parë
Qfar teksti pz ofofofo ja kan qr shum fort
halim ismajli
halim ismajli 8 ditë më parë
Pure hip hop bro ,👌👏
Mabun Alaska
Mabun Alaska 8 ditë më parë
Jan pintat 10 vende bosh 30 vende me mut pastaj vazhdojn tjeret
yuoop noke
yuoop noke 7 ditë më parë
pint
ap
ap 8 ditë më parë
Jeni oaz në shkretëtirën e rap-it shqip.
yuoop noke
yuoop noke 8 ditë më parë
sje normal o kresh lopa
gioyu comi
gioyu comi 9 ditë më parë
For the culture 💯✍🏻 #PINT
aola wili
aola wili 9 ditë më parë
can't find a better duo. Blessing my ears every single time
GAMING Shadow gamer
GAMING Shadow gamer 9 ditë më parë
KING
abbsnn cose
abbsnn cose 10 ditë më parë
Spo di qysh me thon mc kresha and lyrical son is real hip hop songs maker i love you guys ❤️🇦🇱🇽🇰🌶
Herald Hoxha
Herald Hoxha 10 ditë më parë
Du tshof kush jan portretet tjera anash Adem Jasharit po nuk mund ta ndaloj muziken 😭
aola wili
aola wili 9 ditë më parë
Rrespekte lyrical son mc kresha gjendja momentale nks new MEXICO city✌👑
Drilon Rrahmani
Drilon Rrahmani 10 ditë më parë
Wwaie
gioyu comi
gioyu comi 9 ditë më parë
can't find a better duo. Blessing my ears every single time
bilishu aliss
bilishu aliss 12 ditë më parë
I’ve been waiting for a MASTERPIECE 🌶
abbsnn cose
abbsnn cose 10 ditë më parë
Kta aq shume kan hi nfilma sa qe mendojn qe repi prejardhjen e ka nga shqiptart nfakt kosova
Ascension of the Eagle
Ascension of the Eagle 12 ditë më parë
keng rrobqiresh. me titull shkerdhatash.
dolita windo
dolita windo 12 ditë më parë
Kujt i kan mungu kto dy 🐐🐐’ #PINT 🌶🔥
Indro Al
Indro Al 12 ditë më parë
Paranoja mka bo psikopat 👏👏👏
bilishu aliss
bilishu aliss 12 ditë më parë
This is masterpice
MrFab YT
MrFab YT 13 ditë më parë
Subscribe kanalin ton please. 1like = respect . Ne kanalin tone do te gjeni shumellojshmeri videosh .
bilishu aliss
bilishu aliss 11 ditë më parë
check it out ✌️🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Virtyt Hajtizi
Virtyt Hajtizi 14 ditë më parë
pint
bilishu aliss
bilishu aliss 11 ditë më parë
This is masterpice
RAJA FF
RAJA FF 14 ditë më parë
Qfar teksti pz ofofofo ja kan qr shum fort
Scorpion
Scorpion 15 ditë më parë
sje normal o kresh lopa
Lendi Ibishi
Lendi Ibishi 16 ditë më parë
kush po e lexon kete mesazh zoti ja rujt familjen
Toni Brahimaj
Toni Brahimaj 17 ditë më parë
E ke myt.... Nje nder kenget me te bukura ne shqiperi
Eduart Qollaku
Eduart Qollaku 17 ditë më parë
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
RICO
RICO 18 ditë më parë
Tu rreziku rrugve cdo nat Paranoja mka bo psikopat
bofooit gojo
bofooit gojo 18 ditë më parë
can't find a better duo. Blessing my ears every single time
Drinor Dellova
Drinor Dellova 18 ditë më parë
Rrespekte lyrical son mc kresha gjendja momentale nks new MEXICO city✌👑
Lefteris Tare
Lefteris Tare 18 ditë më parë
🇦🇱🥵
De facto Bessi
De facto Bessi 19 ditë më parë
Kta aq shume kan hi nfilma sa qe mendojn qe repi prejardhjen e ka nga shqiptart nfakt kosova
fouoii gyhh
fouoii gyhh 17 ditë më parë
Like kush ka ardh me ngju vtm pjesen e kreshes🔥🔥🔥
FrankyP1990
FrankyP1990 19 ditë më parë
people sleep on this lyricism for real, these are masters at their craft.
fouoii gyhh
fouoii gyhh 17 ditë më parë
Gango
ALBANIAN HIPHOP
ALBANIAN HIPHOP 19 ditë më parë
This is masterpice
gega troopy
gega troopy 19 ditë më parë
DOPE si gjithnjë MC Kresha & Lyrical Son
fouoii gyhh
fouoii gyhh 17 ditë më parë
jav bana rrafsh Abonentet 316.000 bruda vazhdoni punen e art. ✨❤️
hen ko
hen ko 19 ditë më parë
Legend's never die.
Benny Blanco
Benny Blanco 19 ditë më parë
Kingat🇦🇱👐🏼
Protagonist Jakupi
Protagonist Jakupi 19 ditë më parë
MC-Kresha më i miri. E ka ngrit hip hopin shqiptar në tjetër nivel👍👍
Tërnoci Madh
Tërnoci Madh 20 ditë më parë
Algokommi për Shqipën e vërtet
bowen voowy
bowen voowy 20 ditë më parë
That’s what I call Rythm and Poetry
hen ko
hen ko 19 ditë më parë
Jeni shume tmire
Armand Xylit
Armand Xylit 20 ditë më parë
This song hits personally, you two can relate with a particular type of ppl, solitary. Really liked it!! Test negative both :)
jigga gasi
jigga gasi 20 ditë më parë
Real hip hop
soinhu foitu
soinhu foitu 21 ditë më parë
Hands down they're the kings of rap in Albania
Amarildo Jashari
Amarildo Jashari 21 ditë më parë
Like kush ka ardh me ngju vtm pjesen e kreshes🔥🔥🔥
bowen voowy
bowen voowy 20 ditë më parë
Bablokat
Dini
Dini 21 ditë më parë
jav bana rrafsh Abonentet 316.000 bruda vazhdoni punen e art. ✨❤️
Flamur Ademi
Flamur Ademi 21 ditë më parë
Gango
Art Berisha
Art Berisha 22 ditë më parë
🔥🔥🔥
soinhu foitu
soinhu foitu 21 ditë më parë
PINT dhe TBA jan piedestali i Rap-it Shqiptar. Komplimente cuna me kte kang keni ba pak muzik ne kohen e pseudoartistave.
Art Berisha
Art Berisha 22 ditë më parë
🔥🔥🔥
Art Berisha
Art Berisha 22 ditë më parë
🔥🔥💣
Shkelqim Krasniqii
Shkelqim Krasniqii 23 ditë më parë
2 legenda 🔥🔥🔥🔥
gesi gesi
gesi gesi 23 ditë më parë
Super keng...realiteti shqiptar ky esht 😒😒
bodoti qwiu
bodoti qwiu 22 ditë më parë
Respect from Greece i don't understand but it's catchy and i ask my Albanian friends ✌🏼
Albiona Thaqi
Albiona Thaqi 23 ditë më parë
Jsjioa sdbkd
DARK
DARK 24 ditë më parë
❤️
eljan dule
eljan dule 24 ditë më parë
Jeni shume tmire
niduoe stre
niduoe stre 23 ditë më parë
Masterpiece
F V
F V 24 ditë më parë
Definitivisht tjeter nivel👏👏👏❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
niduoe stre
niduoe stre 23 ditë më parë
almores.info/rock/video/3HuBqaGEgbmssbg
The Big on Sport
The Big on Sport 25 ditë më parë
🙅🏻 they call me criminal émigrant illegal
Leonit Hoti
Leonit Hoti 25 ditë më parë
YYYYYHAAAA
Leonit Hoti
Leonit Hoti 25 ditë më parë
as tash sjom une apet
Leonit Hoti
Leonit Hoti 25 ditë më parë
sjom un veq hajt
Leonit Hoti
Leonit Hoti 25 ditë më parë
ja sdi
valmir haskaj
valmir haskaj 25 ditë më parë
Bablokat
bodoti qwiu
bodoti qwiu 25 ditë më parë
Hands down they're the kings of rap in Albania
Lossy Abazi
Lossy Abazi 25 ditë më parë
saimir guri
saimir guri 25 ditë më parë
PINT dhe TBA jan piedestali i Rap-it Shqiptar. Komplimente cuna me kte kang keni ba pak muzik ne kohen e pseudoartistave.
Arlind Qokaj
Arlind Qokaj 23 ditë më parë
🤝
mikin lirou
mikin lirou 25 ditë më parë
MC Kresha tjeter nivel👑🔥
Lazer Pepa
Lazer Pepa 26 ditë më parë
Sa keq me vjen kur marr vesht se ju sju pelqen rinija po pelqej kto ordinerat qe sja ka haberin muzikes teksten e tyne edhe 5 vjeqat i kuptoj ndersa tekste e juaja as ne nga 30 si kuptoj me pak fjal ska pas as zdo ket ma te mir kurrrr love 2shja ma mir ne shqiptari per kyt lloj te muzikes
bodoti qwiu
bodoti qwiu 25 ditë më parë
me: Criminal immigrant ilegal for you Like dhe subscribe pls
Sjilita Breuls
Sjilita Breuls 27 ditë më parë
I love this song much love from the netherlands🇳🇱🇦🇱
mikin lirou
mikin lirou 25 ditë më parë
Si gjithmon PINT ka bo HIT
Ra-m Ib
Ra-m Ib 27 ditë më parë
Ky eshte rep 👍🏻
LedionGames TV
LedionGames TV 27 ditë më parë
almores.info/rock/video/t4Cc0KtrpauCibg
Soiram Epithetoglou
Soiram Epithetoglou 27 ditë më parë
Respect from Greece i don't understand but it's catchy and i ask my Albanian friends ✌🏼
Soiram Epithetoglou
Soiram Epithetoglou 25 ditë më parë
@Squiffy Co i can feel that exists something hidden behind from this song ✌🏼
Squiffy Co
Squiffy Co 26 ditë më parë
Its deep shit even albos dont get it
Anna Simina
Anna Simina 27 ditë më parë
The best !!! Song ever
mill b
mill b 27 ditë më parë
almores.info/rock/video/3HuBqaGEgbmssbg
Kuq Ezi
Kuq Ezi 28 ditë më parë
*Masterpiece*
zijuiy wttuy
zijuiy wttuy 27 ditë më parë
👮‍♂️👮‍♂️👮‍♂️
fouoii gyhh
fouoii gyhh 28 ditë më parë
Ja qita italianit ket keng tash shqiptar asht🔥🔥🔥
Sono Io
Sono Io 28 ditë më parë
Bravo 👏
opzz xsin
opzz xsin 28 ditë më parë
can't find a better duo. Blessing my ears every single time
Lossy Abazi
Lossy Abazi 29 ditë më parë
PINT 💯
Ask to seduce Miss
Ask to seduce Miss 29 ditë më parë
This was the dose of vaccine we needed 🥺🥺
fouoii gyhh
fouoii gyhh 28 ditë më parë
Thjesht another level vllaqko P.I.N.T shum ekip e madhe dojn mu bo kombtare👊👊
Leart Jahiu
Leart Jahiu 29 ditë më parë
Si gjithmon PINT ka bo HIT
1124 2114
1124 2114 29 ditë më parë
MC Kresha tjeter nivel👑🔥
opzz xsin
opzz xsin 28 ditë më parë
BOSS
Info Seriale dhe Argetim
Info Seriale dhe Argetim 29 ditë më parë
Lyrics MC Kresha: Jom si ODB me naughty by nature Kta opps jon nothin but haterz/ Dhe Dojn me t’kalbe n’burg pse i ke kape do pashteta/ po faktap o jeta kur n’muri po t'pshtetna/ e ardhmja vje nestra/ Ça po m’vyn louis kur tjetri s'ka tesha/ kejt bota n’protesta dajt robocopa me shkopa thejn eshna man/ ka shum idiota qe t’bojn per proteza man/ Plot hipokrita tu shtru hipoteza/ ti shum pe lun lojen po s’jon tu t’shku potezat/ po foli per headat qe i pi sikur dredhzat/ Qit sa dush ti pika man tu ka rrit bebza/ Jom tu sharrit versa se me arrit deshta/yea StarHopper po hupi me tesla n’space man/ Dog rruges t’suksesit do shkunen shum pleshta man/ t’shtunen mengjesi t’na qel si nji diamant/ Kolodont me ti zbardh dhomt nga columbiant/ lara croft dhipin e thirri pellumbi jem/ Polaroid foto nji kriminal emigrant/ Ref: Thojn koha sheron plaget, a mu shpresat mi kan vra E ardhmja moti m’ka vdeeek Rrugve tu u tret per para E gjith kur t’nesrit qohna Mdoket anderr krejt kjo drame They call me: Criminal immigrant ilegal for you Lyrical Son: Tu rreziku rrugve cdo nat, Paranoja mka bo psikopat, Kjo e jete e shpejt po don me m’tret’ Thriller i metrazhit t’gjate Pa titra E gjate osht nata kur mbizotron frika Gabon perpara veq mrapa pret thika Met kujtim si ne mahalla patikat Me Hekra nçant ma para se libra Rinia E sotit n’ nkriza nfajde per vija Criminal imigrant, ilegal viza Klandestin azilant shes monaliza Rrugve si militant per kto deviza Paret e bukes nkuzhin me kiMista Santa claus ni garazh thas me supriza N’storiet e mija çuditet Liza Mario Puzo e bi repin si nfilma Ref: Thojn koha sheron plaget, a mu shpresat mi kan vra E ardhmja moti m’ka vdeeek Rrugve tu u tret per para E gjith kur t’nesrit qohna Mdoket anderr krejt kjo drame They call me: Criminal immigrant ilegal for you Like dhe subscribe pls
Ask to seduce Miss
Ask to seduce Miss 29 ditë më parë
Respekte
Troi Mustafa
Troi Mustafa Muaj më parë
mc kresha o full tru eke myt un pe gjaj veten n tekstet tuja amig luw per juve
Lis Nikoliqi
Lis Nikoliqi Muaj më parë
Nisha jan
Endrit Aliu
Endrit Aliu Muaj më parë
Jom krenar qe jetoj n’epoken e Pint🌶🙌🏻
Besi Alia
Besi Alia Muaj më parë
💣💣💣💣💣
Besi Alia
Besi Alia Muaj më parë
👮‍♂️👮‍♂️👮‍♂️
Tirana Tirana
Tirana Tirana Muaj më parë
Skeni lidhje fare me kto shqipfolsat qe jan neper treg.un jam 32 vjec ndihem shum i vogel ala mi ju ngju ju,rrespekte per ju🙏🙏
Joanna
Joanna Muaj më parë
can't find a better duo. Blessing my ears every single time
Argjent Begolli
Argjent Begolli Muaj më parë
Mc Kresha osht Reper me zor e njof qysh kur osht kon në tba Ky njeri edhe ather edhe sod di qysh i jep zor për me Kon dikushi
Argjent Begolli
Argjent Begolli 26 ditë më parë
@Joanna tregoma domethanjen? Une veq thash qe osht reper me zor gjeth ika jep diqysh zor kur nuk ka provu me bo diqka prej mendjes ti Po gjeth kopijim.. unikkatili osht muzikant dhe tregon histori nkong the kan kuptim .. artwork lol 😂 🤦🏻‍♂️
Joanna
Joanna Muaj më parë
Kjo muzik me domethanje edhe mesazh per jeten e rinis qe mos me gabu big up dope artwork creativity pint’s pun e pastert🔥🙋‍♂️
Enxhi Hasa
Enxhi Hasa Muaj më parë
❤️
niduoe stre
niduoe stre Muaj më parë
Kjo eshte nga ato kenget qe do ti shoh ne perseritje shum here edhe pas disa vitesh si disa kenge te vjetra, qe tani rrall i shohim
Samir Aliti
Samir Aliti Muaj më parë
P.I.N.T ✌🏻👏🏻💪🏻
Helium Straight
Helium Straight Muaj më parë
Thjesht another level vllaqko P.I.N.T shum ekip e madhe dojn mu bo kombtare👊👊
A K
A K Muaj më parë
Kjo eshte nga ato kenget qe do ti shoh ne perseritje shum here edhe pas disa vitesh si disa kenge te vjetra, qe tani rrall i shohim
niduoe stre
niduoe stre Muaj më parë
Remzi Kresha me Llyrikalsonin 👌💘
Shqipe Bilalli
Shqipe Bilalli Muaj më parë
BOSS
Joanna
Joanna Muaj më parë
Smund tpritsha me dal prej punet me e ndi kangen kshtuqe e lidha me amplifikatorin e hipermarketit dhe e ndime te tan kangen 🤣🤣
eXtreme Official
eXtreme Official Muaj më parë
Respekte
Arbër Gashi
Arbër Gashi Muaj më parë
0:08 pidhiiiii i naaaaans byreeeeek me joguuuuurt.
psycho BUI
psycho BUI Muaj më parë
❤️❤️❤️
NEMEZIS
NEMEZIS Muaj më parë
Instrumentali, teksti, clipi... MASTERCLASS
Joanna
Joanna Muaj më parë
Kryeveper Kresha Legjend je Vlla....
NOIZY - FREESTYLE (Official Video 4K)
3:46
thisisnoizy
Shikime 874 mijë
Highlights Real Madrid vs FC Barcelona (2-1)
3:08
Ardian Bujupi - BAILA MORENA (prod. by Ryder & Seno)
2:43
OfficialArdianBujupi
Shikime 231 mijë
MC Kresha - Era (Official Video)
04:10
Dafina Zeqiri - DURO
03:26
Dafina Zeqiri
Shikime 12 mln
Varrosi - Flamma (Official Video HD)
05:27
Varrosi OTR
Shikime 1,8 mln
Buta - Testom
03:28
BUTA
Shikime 2,9 mln
Mozzik - n'Tiranë (prod. by Rzon)
02:52
Marin - #Blitz (prod by. Rzon)
04:23
MarinOfficial
Shikime 9 mln
NOIZY - FREESTYLE (Official Video 4K)
3:46
thisisnoizy
Shikime 874 mijë
Highlights Real Madrid vs FC Barcelona (2-1)
3:08
Ardian Bujupi - BAILA MORENA (prod. by Ryder & Seno)
2:43
OfficialArdianBujupi
Shikime 231 mijë