Ëmbëlsirë me Krem Karamel , Ëmbëlsirë e Shpejtë që Mahnit me Shijen ❤️💕

  Shikime 66,167

Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK

5 muaj më parë

Përbërsit :
1 L Qumësht
6 Vezë
8 lugë gjelle Sheqer
1 lugë të vogël Sheqer Vanilje
1 lugë gjelle Nisheste
Pjekim në telin e fundit të furrës në 150*C - 30-35 min
Për Krem Karamelin na duhen :
7 lugë gjelle Sheqer
1 lugë gjelle Nisheste
100 ml Ujë dhe 150 ml Ujë
----------------------------------------------
Ingredients :
1 L of Milk
6 Eggs
8 soup spoons of Sugar
Bake in the bottom of the oven in 150*C - 30-35 min .
For the Cream Caramel we need :
7 soup spoons of Sugar
1 soup spoon of Starch
100 ml of Water and 150 ml of Water
------------------------------------------------
Like us in Facebook / Na ndiqni në Facebook : UshqimetENen...
Follow us in Instagram / Na ndiqni në Instagram : ushqimet_e_...
Porositë për kuzhinë tuaj dhe jo vetëm mund ti bëni : amzn.to/3bHftyD
You can order with discount from the best online shop-Amazon : amzn.to/3bHftyD
-------------------------------------------------
Ju faleminderit që na ndiqni , dhe mos harroni të bëni Subscribe kanalin tonë .
Thanks for watching , and don't forget to Subscribe our channel .

Komente
Mimoza Imami
Mimoza Imami 4 muaj më parë
Nga ty e kane kopjuar?????? Ahahahahahaha. Smeret vesh nga e ke kopjuar dhe ti
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK 4 muaj më parë
Hhahhaha e bukura eshte se askush nuk e di 👍❤️❤️
Flora Lani
Flora Lani 4 muaj më parë
Cream broule!franca e perdpre shume
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK 4 muaj më parë
Eshte e vertete eshte shume e shijshme ❤️❤️
Radostin Fier Radostin Fier
Radostin Fier Radostin Fier 5 muaj më parë
Aq e bukur eshte, me shum te shijon. Te lumshin duaret
Radostin Fier Radostin Fier
Radostin Fier Radostin Fier 4 muaj më parë
@Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK Ju lutem!..
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK 4 muaj më parë
Ju faleminderit shumë për fjalët e bukura ❤️❤️❤️
Silvana Hyka
Silvana Hyka 5 muaj më parë
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🧡🧡🧡🧡🧡
Dilore Gjini
Dilore Gjini 4 muaj më parë
@Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK rsza8wl
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK 4 muaj më parë
❤️❤️❤️❤️💕💕💕💕
arti arti
arti arti 5 muaj më parë
Te lumshin duart a duhet te jet e ftohru kremi kur ti hedhim caramelin
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK 5 muaj më parë
Ëmbëlsira duhet te jete e ftohte kur ja hedhim karamelin e nxehte , ju faleminderit shumë për interesin kalofshi bukur ❤️❤️💕💕
Filloni Një Koleksion
Filloni Një Koleksion 5 muaj më parë
almores.info/rock/video/1n15mqZofreeZZM 😍
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK 5 muaj më parë
👍
Ajne Jahaj
Ajne Jahaj 5 muaj më parë
Te lumt shum emire po duket
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK 5 muaj më parë
Ju faleminderit shumë ❤️❤️💕💕
Ina Bame
Ina Bame 5 muaj më parë
Te lunshi duarte zemer
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK 5 muaj më parë
Ju faleminderit shumë 😍❤
Majonezë e pergatitur ne shtepi per 2 minuta - Homemade Mayonnaise 🍋
5:25
Shije dhe Shëndet - Taste \u0026 Health
Shikime 4 mijë
Genc Prelvukaj - Rrezja jeme
2:38
blackfishofficial
Shikime 55 mijë
DULLA - FAKTE (Official Video 4K)
3:32
ArkivaShqip
Shikime 720 mijë
Dj Geek ft. Vig Poppa - Futja Kepen
2:51
Dafina Zeqiri
Shikime 767 mijë
Ëmbëlsirë me Karamel që po Mahnitë të Gjithë Botën !!!
5:54
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK
Shikime 110 mijë
Receta e Qumështores/Kajmaçinës, ëmbëlsirë e shpejtë | Albanian-style Custard Recipe
5:18
Kremi  pastiçer
10:32
Altin Gjoni
Shikime 4 mijë
Krem Karamel nga zonja Vjollca
24:12
RrezeDielliOfficial
Shikime 13 mijë
Krem Karamele shume e kollajt Ep.180 - Gatime e Ndryshme
5:52
Tortë me 3 Ngjyra që bëhet për Mrekulli ❤️
8:02
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK
Shikime 8 mijë
Krem karamel me pak perberes
2:58
Kuzhinaime
Shikime 75 mijë
Genc Prelvukaj - Rrezja jeme
2:38
blackfishofficial
Shikime 55 mijë
DULLA - FAKTE (Official Video 4K)
3:32
ArkivaShqip
Shikime 720 mijë
Dj Geek ft. Vig Poppa - Futja Kepen
2:51
Dafina Zeqiri
Shikime 767 mijë
Cam Tavanlar 1. Bölüm
1:58:30
Cam Tavanlar
Shikime 2,5 mln
Make THIS Shot, Win $300,000
15:04
MrBeast
Shikime 22 mln
CRICKET x MUMA x DAFINA ZEQIRI - PA TY (Remix)
3:24
2TON - AKTORE
2:38
2TONoffical
Shikime 5 mln