Mariola & Jurgen Kacani - O ju djem që çatë detin (Official Video 4K)

  Shikime 623,213

ArkivaShqip

Muaj më parë

Facebook: ArkivaShqip
Instagram: arkivashqip
Teksti nga 01:06 - ZAHO BALILI
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Maldin Avduli
Video By: Folklorit.tv
M.U.A: Sageri
Styling: Blerina Ceraku Bc. Designer
Gelosia Jewelry
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/5wPnOIEi54D43dIm4Pv76O
iTunes: music.apple.com/us/album/o-ju-djem-q%C3%AB-%C3%A7at%C3%AB-detin-feat-jurgen-kacani-single/1551328431

Komente
Jannahmazing!
Jannahmazing! 2 ditë më parë
nice thank you to share
anxhela Denis 06.07.2019
anxhela Denis 06.07.2019 6 ditë më parë
Thjesht super keng na preket 😭😭😭
Polikseni Seni
Polikseni Seni 6 ditë më parë
Te kedofte zemra
Gaming YT
Gaming YT 7 ditë më parë
Nostalgji per ne qe jemi neper kurbet dhe degjojm kte keg faleminderit qe na kujtoni se kurbeti sesht i leht per asnje.
Gazmend Xhafa
Gazmend Xhafa 8 ditë më parë
O zot se na bete te qajme se e kemi te gjithe shpirtin plage..😥.ju kendofte zemra😰😰
almida driza
almida driza 9 ditë më parë
🥺🥺❤
Erieta Shaipi
Erieta Shaipi 10 ditë më parë
Bravooo ju lumt goja super kenge
Entela Lulja
Entela Lulja 11 ditë më parë
Un kendoft zemra na bet me te qare po dhe na kenaqet me zerin tuaj te embel jeni yje
ujori ujori
ujori ujori 11 ditë më parë
Zemra ju kendofte
melinda ndreca
melinda ndreca 11 ditë më parë
🥰🥰🥰🥰🥰🥰
HEIDDEN MUSIC
HEIDDEN MUSIC 11 ditë më parë
E keni qare me lot kete kenge. Ju lumte goja. Na prek shume kjo kenge ne qe jetojme ne emigrim. 😢😢😢
antonio plepi
antonio plepi 11 ditë më parë
Ju kendofte zemra na perlotet
Viktor Lika
Viktor Lika 13 ditë më parë
Ju lumtë goja
Luljeta Spaho
Luljeta Spaho 13 ditë më parë
Shume prekese.Mjere ato nena qe u helmuan ne femijet e tyre .Mjere dhe ato gra qe rriten femije jetim 😥😥😥😥😥.Ju lumte goja jeni shume te mire.
Xhulja Xhuli
Xhulja Xhuli 13 ditë më parë
😭😭❤❤
gerta kollcinaku
gerta kollcinaku 14 ditë më parë
E paski qar kete keng Bravo sukses pa fund per te dy moter e vella Por kurbeti na largoi dhe kjo pandemia na shkateroi.
Shpresa Selimi
Shpresa Selimi 14 ditë më parë
Fantastike si keng nje bravo te madhe
Blerina Buzi
Blerina Buzi 14 ditë më parë
U lumt te dy si moter e vlla shum keng e bukur❤❤💞
Blerina Buzi
Blerina Buzi 14 ditë më parë
Shum keng e bukur
Je S
Je S 15 ditë më parë
Sh bukur kendon !
Izet Qamili
Izet Qamili 16 ditë më parë
Nje prsh nga mua izet qamili nga risilia e vlores.ndodhem ne emigrim.edhe sa sa e degjova kete kenge nuk ri dot nje dite pa e degjuar.bravi qe te dy moter e vella.shume bukur.teksti fantastik.complimenti.
Elton Salihaj
Elton Salihaj 16 ditë më parë
Super 😘🌹
Elton Salihaj
Elton Salihaj 16 ditë më parë
Bravo 🤗🤗🤗❤️❤️❤️🌹🌹🌹
Fredi Mojallia
Fredi Mojallia 19 ditë më parë
JU FALEMINDERIT DHE PER KENGET QE KENDONI NA KUJTONI GHITHMON NENAT DHE SHQIPERIN
Blerina Vata
Blerina Vata 20 ditë më parë
O bilbilat e shqiperise ju kendofte zemra po qaj para se ato te nisen jo vetem djemte po dhe vajzat Ju kendofte zemra
Alti Alti
Alti Alti 20 ditë më parë
Yje te lindur na kini kenaqur
Blerina Deda
Blerina Deda 20 ditë më parë
Super keng bravo ju kendoft zemra u ndam per se gjalli
Marsila Memaj
Marsila Memaj 21 ditë më parë
Ju bëftë zoti mbarë këngë e paçi gjithëmon
Vefi Lutaj
Vefi Lutaj 21 ditë më parë
Ju kendoft zemra
Vasilika Hida
Vasilika Hida 21 ditë më parë
🤗🤗🤗🤗🤗🤗👍👍👍👍👍👍
Vasilika Hida
Vasilika Hida 21 ditë më parë
Ah more,cna bete te qajme,sa nenave shqiptare ju kane thare syte nga lotet,dhe care zemra nga malli, per femite qe kane ikure ne kurbete, the nuk edin se ku jane,ah moje SHQIPERI qe dhe sote,,,kullone gjake nga plaget qe te hapen,dhe akoma po te hapin,,,,
Ardian Lumani
Ardian Lumani 21 ditë më parë
I love you from Ardian Lumani from Dandenong
manuel kulli
manuel kulli 22 ditë më parë
Bravo 👏👏👏👏
Sadi Balla
Sadi Balla 22 ditë më parë
Ju jeni thesar, lum ne qe ju kemi. Ju kendofte zemra. Shume bukur
priam janji
priam janji 23 ditë më parë
bravoooo... jeni super artista
Gentiana Goxha
Gentiana Goxha 24 ditë më parë
Ju kendoftè zemra e suksese tè keni gjithmon😥🥰🥰
Dimitris Kod
Dimitris Kod 25 ditë më parë
Gezim, krenari dhe lote. Ne qe jemi larg Atdheut, keto kenge te bukura, na prekin shpirtin, zemren njekohesisht na frymezojne e na bejne me te forte. Ju uroj gjithe te mirat shqiptareve kudo ku ndodhen. .
Iljaz Qepaballiu
Iljaz Qepaballiu 25 ditë më parë
👏👏👏👏 shum kenge e bukur....komplimenti
Eli Cela
Eli Cela 25 ditë më parë
Ju kendofte Zemra na bet te qajme se i kemi njerzit e dashur ne gurbet 😭😭😭😭😭
Etleva Berbiu
Etleva Berbiu 26 ditë më parë
😢😢😢🙏🙏🙏
Ola Baku
Ola Baku 26 ditë më parë
😘😘😍🤗super kenge ju lumte goja
Bruna Lici
Bruna Lici 26 ditë më parë
Ju kendofte zemra
Magdalena Moukai
Magdalena Moukai 27 ditë më parë
Bukur ju kendofte zemra gjithmone. Krenoemi o yje.
Najo Najo
Najo Najo Muaj më parë
😢😢😢😭
Vlora Tulumtdora
Vlora Tulumtdora Muaj më parë
Ju kendofte zemra kudo qofshi te dyve si moter e vella......
Lumturi Vela
Lumturi Vela Muaj më parë
Bravissimi 👍
nikolin marvataj
nikolin marvataj Muaj më parë
Dy zera te mrekullushem, ju kendofte zemra
tori anxhi
tori anxhi Muaj më parë
super kenge te rrenqeth mishin kur e degjon...fiks per realitetin e shqipetareve qe jane ndare neper bote 😭😭😭
Jeta Marta
Jeta Marta Muaj më parë
Bravo super kenge 👏👏🌟🌟
agim hoxha
agim hoxha Muaj më parë
Super kenge bravo 👏🏻👏🏻👏🏻
Anisa Seda
Anisa Seda Muaj më parë
Bravo super si gjithmon
Majlinda Fannin
Majlinda Fannin Muaj më parë
Zeri ketij djalit , qenka me te vertete i vecante ... bravo !!!!
Monda Ag
Monda Ag Muaj më parë
A kurbeti i mallkur ndoshta na shtoi te mira materiale le te themi po na.thau syte per prinderit
Blerina Demiraj
Blerina Demiraj Muaj më parë
Shum bukur lumsi kush nuk e ka jetuar kurbetin na qan shpirti per vendin ton😪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Jusuf Nasif
Jusuf Nasif Muaj më parë
Respekte nga rruga e rre 😂🤘
Istrefi epa
Istrefi epa Muaj më parë
💔😔😭😭
Shpresa ballolli
Shpresa ballolli Muaj më parë
Vetem te mir te keni te mrekullushm 💕😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔🇱🇷🌏🇦🇱😔💕
Alda Begaj
Alda Begaj Muaj më parë
Super kenge
Nertila Golemi
Nertila Golemi Muaj më parë
Bravo🙏😘😘
Nertila Golemi
Nertila Golemi Muaj më parë
Super kenge🙏sapo e degjova u preka shum!Ne qe jemi jasht shipris na mungojn keto kenge😘😘
Xhulia Zylali
Xhulia Zylali Muaj më parë
Super kenge bravo jurgen mariola
Maro Ress
Maro Ress Muaj më parë
Bravo
Alex Mouzakiotis
Alex Mouzakiotis Muaj më parë
🙌
marsela Balli
marsela Balli Muaj më parë
Bravo super rrrrr
Moza Hila
Moza Hila Muaj më parë
Aman na mbushet me lote shume prekese
Nurie Thomo
Nurie Thomo Muaj më parë
ooo sa bukur o zot sa me rrenqethi
Pandeli Topllari
Pandeli Topllari Muaj më parë
Ju kendoft zemra per shqiptaret qe kane emigruar
bocoy noiu
bocoy noiu Muaj më parë
T'ju haj zemren ❤
Bosi Bosi
Bosi Bosi Muaj më parë
Me besoni o njerezpo me vdes babi nuk i del shpirti se nuk vjen dot motra e vogel na greqia po vian me shpirt
Esmeralda Lamcja
Esmeralda Lamcja Muaj më parë
ca kenge ju kendofte zemera juve 👏👏👏😒😒bravi
Lindita Nasufi
Lindita Nasufi Muaj më parë
Ju këndoftë zemra, motër e vëlla ,lum nëna që u ka.
Argyro Vasili
Argyro Vasili Muaj më parë
Super kenge! Vetem po te kesh gur ne vende te zemres sdo ta ndjeje kete kenge qe e kendojne keta yje, as nje here se dogjoj deri ne fund, se kujtemet e kurbetit na kane shkaterruar.
dondon257 has123
dondon257 has123 Muaj më parë
Bravo
bora _ bora
bora _ bora Muaj më parë
Super 😢💜💜💜
Rexhina Hysenllari
Rexhina Hysenllari Muaj më parë
❤️❤️
Olti Vlora
Olti Vlora Muaj më parë
Bravo respekt 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Erlind Sinani
Erlind Sinani Muaj më parë
❤️
Erlind Sinani
Erlind Sinani Muaj më parë
😭😭😭
Dajana Mone
Dajana Mone Muaj më parë
👏👏😍😍
Gazmend Malaj
Gazmend Malaj Muaj më parë
ju kendoft zemra jeni me te miret ❤❤🎤🎤
Renata Kamami
Renata Kamami Muaj më parë
Oh sa prekse Kur degjoj kete kenge mendoj me lot né sy per vellezerit e mi dhe 😢dhe per persona qé I dua shume
Tane km Sulo
Tane km Sulo Muaj më parë
Kenge epaci
Tane km Sulo
Tane km Sulo Muaj më parë
Na kujtuat ato kohe te kaluar a dhe te pa harruara rrofshi
anisa ahmetaj
anisa ahmetaj Muaj më parë
Ju lumte me rrenqethet mishi kokrra. Kokrra kur ju ndegjoj ju kendofte zemra e paci jete
Salida Koromonj
Salida Koromonj Muaj më parë
Sa e degjova ne tik tok e hapa direkt bravo na bete per te qare shum e bukur ...
Elona Ferdi Dervishi
Elona Ferdi Dervishi Muaj më parë
Bravo 👏👏
Mirela Xhafa
Mirela Xhafa Muaj më parë
⭐⭐🌹🌹🌹🌹🌹
Ar Rildi
Ar Rildi Muaj më parë
kurbeti eshte me i rend per vajzat e reja te martuara e me femij te vegjel dhe u largohen burrat ne kurbet e mbeten vetem
seeni gzty
seeni gzty Muaj më parë
Ju lumte goja e keni qare kete kenge. @Zaho Balili i pavdekshem, tekstet e tij do kendohen brez pas brezi
blu blu
blu blu Muaj më parë
Ju lumt Goja qe e kendoni me shpirt. Sa Nena jane qe presin femijet e tyre e i dhemb shpirti qe edhe sot e kesaj dite presin me shpresen ti vijne... vec zemra e shpirti i nenes e di dhimbje per femijen... Ehhh ky emigrimi i mallkuar ...
Valbona Dikellari
Valbona Dikellari Muaj më parë
Ju lumte goja. Nuk ka fjale per ta pershkruar. Exelent job
Paola paola
Paola paola Muaj më parë
Zot ca dritherime bravoo
Malvina Lamaj
Malvina Lamaj Muaj më parë
Bravo 🤗🤗
Ilir Muka
Ilir Muka Muaj më parë
Super kenge 😍😍
Astrit Buci
Astrit Buci Muaj më parë
Une jam nga Veriu por i pelqej kenget e te gjitha trevave shqiptare, e verteta eshte qe une kur filloj te degjoj kenget nga jugu ju jeni me te preferuarit dhe ju uroj cdo te mire dhe sa me lart Bravo per kengen prefekte si gjithmone 😊
ori alliu
ori alliu Muaj më parë
Kush esht ne kurbet e kpt kte kenge 😢
AZET LAMCJA
AZET LAMCJA Muaj më parë
Ne. Qershore. Te 2000. Kam kaluar otranto si shum bshkombasit e mi, Ju falenderoje nga zemra suxsese
Fabjola lagesira
Fabjola lagesira Muaj më parë
Ju kendofte zemra na iku jeta ne kurbet😥
Luli Veizaj
Luli Veizaj Muaj më parë
Bravoooo superrrr e keni qar me lot
Enso lela
Enso lela Muaj më parë
Super kenge kjo eshte kenga e vlores dhe e vlonjateve👏👏👏
Leda Merko
Leda Merko Muaj më parë
Lu lumte goja kam qare kur e degjova mu kepute shpirti 👏🙏
Eli  Malaj - LIVE ( Official video 4K ) (Gëzuar 2021)
06:58
Dil dooba dance cover ||
00:50
Insta Grammer
Shikime 33 mln
Masumiyet 1. Bölüm
2:1:31
Masumiyet
Shikime 6 mln
Kuruluş Osman 49. Bölüm Fragmanı
0:51
Kuruluş Osman
Shikime 1,6 mln
Marjola -Kolazh Jugu live
21:29
romeo dungu
Shikime 411 mijë
Vellezerit Lleshi - Per'Puthen (Kenge Humori 2021)
03:29
Masumiyet 1. Bölüm
2:1:31
Masumiyet
Shikime 6 mln
Kuruluş Osman 49. Bölüm Fragmanı
0:51
Kuruluş Osman
Shikime 1,6 mln
Mucize Doktor 52. Bölüm
2:22:49
Mucize Doktor
Shikime 237 mijë
Masumiyet 2. Bölüm
2:8:23
Masumiyet
Shikime 3,1 mln