Lushnje/ Fiton te drejten 10 vjecare per peshkim, del me humbje nga pengesat - Stop - 5 Maj 2021

  Shikime 12,947

RTV KLAN

Muaj më parë

| Një format satiro-investigativ nga \u0026 .

Jemi në Thanë të Lushnjes. Daniela Krasniqi është përfaqësuese e biznesit, që ka fituar të drejtën për peshkim në vitin 2012 në këtë liqen. Ajo shprehet, se që prej fillimit të kontratës, që ka afat 10 vjecar, ky biznes është sulmuar. Rasati i hedhur, si pasojë e ulje-ngritjeve të nivelit të ujit, ka ikur me rrjedhën e ujit dhe ky biznes nuk ka fituar, por ka humbur. Për lëvizjet e ujit, Daniela thotë, se nuk është njoftuar nga Bordi i Kullimit të ujit Fier, që e menaxhon këtë rezervuar.Ne i drejtohemi Bordit të Kullimit Fier dhe takojmë drejtorin Ledio Gjyla. Ai shprehet, se lëvizja e ujit rregullohet sipas një grafiku, që biznesi nuk e ka marrë, pasi qëllimi parësor i këtij liqeni, është ujitja.Por në këtë pikë, drejtori bën bllof, pasi kërkon të dijë, kur do vijnë ta marrin, në një kohë, që grafiku duhet të ishte gati shumë kohë më parë. Nga ana tjetër zëvendësministri i bujqësisë Roland Kristo, sqaron, se janë 2 kontrata, një kontratë me Ministrinë e Bujqësisë ose me pjesën e peshkimit dhe një kontratë me autoritetin, që menaxhon ujin.Në qoftë se kanë lëvizur nivelet e ujit, atëherë duhet të shihet ai, që ka prishur atë pjesë të kontratës.

SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on ALmores for more videos!

Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: rtvklan
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Komente
Liliana Mastoropoulou
Liliana Mastoropoulou Muaj më parë
😘😍😍😘
Ndricim Zeqo
Ndricim Zeqo Muaj më parë
@Ryan Aron qqqqq
Simoskristo Kristo
Simoskristo Kristo Muaj më parë
O spoti o rrota kari o te degjeneruar edi cdomethene liqeni i thanes; qe ti do hashe mute nese nuk hapet thana se vaditen fieri lushnja ejt me thanen domethene nese e mbyllin thanen pastaj do vemi ne qe ti hapim me dinamite
Alban fier
Alban fier Muaj më parë
Po ikni keni 10 vjet tani kujtoheni ju jo kuota jo leshi jo grafiku pse su kujtove kaq vite ti
Keli Keli
Keli Keli Muaj më parë
Aty futet ujti dhe në mest të dimrit dhe në dhjetor ësht plot me uij shiko gjanën ku ka vajtur turp për atë vepër shteti se për 10 vjet ajo vepër ka mar fund
Marjol Rrapaj - Donofrose vendlindja jone
3:57
Marjol Rrapaj
Shikime 49 mijë
Marjol Rrapaj - Donofrose vendlindja jone
3:57
Marjol Rrapaj
Shikime 49 mijë
NUSH X BARDHI - PA CENT (Prod.Çelik Lipa)
3:16
Sinkron Music
Shikime 1,4 mln
MELINDA - QA DIN TI
3:45
Melinda Ademi
Shikime 4,3 mln