Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

  Shikime 632,170

Vizion Plus TV

18 ditë më parë

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: almores.info

Komente
Αναστασια Σκουπρα
Αναστασια Σκουπρα 2 orë më parë
BIRBIL KE QENE BIRBIL DO NGELESH
Valentina Vidhi
Valentina Vidhi 13 orë më parë
Me shplodh., Me qetson kenga jote bilbil......
Mimoza Spahiu
Mimoza Spahiu 14 orë më parë
Çar të thuash për ju? Na kënaqët,jeni kaq të mirë të gjithë,një harmoni e shkëlqyer me njëri- tjetrin!
Hyre Fistaj
Hyre Fistaj 17 orë më parë
Ju lumte goja dy artiste te medhenj Na kenaqet Bravo te madhe Sa bukur qe u shkon zeri Respekte
Bbb Vbb
Bbb Vbb 21 orë më parë
u kendofte zemra.jeni te mrekullueshem.jeni legjenda e kenges popullore
Vladimir Lamcaj
Vladimir Lamcaj Ditë më parë
Ju faleminderit per kenaqesine qe na dhuroni!!!
Tatiana Limaj
Tatiana Limaj Ditë më parë
Laberia qendron mbi te gjithe , e ka bekuar zoti , deti dhe mali , ishulli dhe gadishulli kanga dhe vallja , mikpritja , burreria , fisnikeria ujet e kulluar , mishrat e pjekura ne hell , furkat qe tjerrin , fyelli , klarineta , mjalti i kulluar i maleve , dhalla e e gjalpi i fresket .Dua te vdes aty , te mart ajer Llogorai te shoh Korfuzin nga afer .
Arben Mucaj
Arben Mucaj 2 ditë më parë
Bukuria e kenges se jugut eshte me bukur, kur kendohe nga ju .na kenaqet .🙏
Arjola Maka
Arjola Maka 2 ditë më parë
😍😍😍
Kiku Hajdari
Kiku Hajdari 2 ditë më parë
Mali mushet me rrush po jo me ze.ju ja u ka fale zoti bravo.🌟🌟
Kostandin Puleri
Kostandin Puleri 2 ditë më parë
Bilbili i Gjirokastres 🇦🇱Ju lumte goja🧿
Erion Ngjeliu
Erion Ngjeliu 3 ditë më parë
cfare zeri na e bone mishin kokrra kokrra
Isa Kociaj
Isa Kociaj 3 ditë më parë
Jane te dy te pa arritshem. Din te interpretojne me mjeshtri te gjitha kenget e vjetra popullore qe populli kishte kohe pa degjuar Jane te shkelqyer
Rosela Muskaj
Rosela Muskaj 3 ditë më parë
Yyyyjje
Sute Bejo
Sute Bejo 4 ditë më parë
Mrekulli.je.Maja
Mirela Bombaj
Mirela Bombaj 4 ditë më parë
Ju lumte goja qe na kenaqet ju falenderojm,
NO NAME
NO NAME 4 ditë më parë
Dy superzërat e jugur të SHQIPËRISË.edhe njëherë treguat atë që jeni. TË PA ARRITSHËM.përshëndetje nga kurbeti
V Dh
V Dh 4 ditë më parë
Bilbili i Gjirokastres dhe labja e Vlores. Krenar per ju
Kimete Haxhija
Kimete Haxhija 4 ditë më parë
Yllllll fare
Clirim Miska
Clirim Miska 4 ditë më parë
Super keng bravo petit me majen super
Dhimiter Xhoga
Dhimiter Xhoga 4 ditë më parë
13 Prill te OQEANIT me ju dhe VATANIN jetoj ! ju lumte Goja te gjitheve- *ARES dhe FARES*. 85 vjerari *Guri Naimit* D. Nga Toronto..(COVID-I izoluar). me lente gjalle te festoj 25 Majin *Dite e Naimit* mes Dangellise Naimjane*!
Rajner Feimi
Rajner Feimi 4 ditë më parë
bravo birbilat e jugut ju kendofte zemra
luli luljeta
luli luljeta 5 ditë më parë
thote nenja jane krushq
Jona Jona
Jona Jona 5 ditë më parë
😡😦😡
1995samos
1995samos 5 ditë më parë
shume te thjeshta gjerat ,,, j e n i t e m b r e k u l l u e s h e m ju lumte na kenaqet shpirtin
Alex Gjyshi
Alex Gjyshi 6 ditë më parë
Nje pershendetje orkestres te jashtezakonshem me vlonjatin Altin llaka i ritur ne shkollen e muzikes naim frasheri
maksim sota
maksim sota 6 ditë më parë
Artista lindin dhe nuk behen...BRAVO
zejmona zeni
zejmona zeni 6 ditë më parë
ze mahnites
Laura Laura
Laura Laura 6 ditë më parë
O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏
Mira Cobo
Mira Cobo 6 ditë më parë
Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone
Roza Roza
Roza Roza 7 ditë më parë
Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐
Nico Banushi
Nico Banushi 7 ditë më parë
Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt
Alban Cekoja
Alban Cekoja 7 ditë më parë
Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏
Aliraj Florian
Aliraj Florian 7 ditë më parë
Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem
Emiliano Emini
Emiliano Emini 7 ditë më parë
Mbrekulli 👏👏
Roza Roza
Roza Roza 8 ditë më parë
O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐
bledar muho
bledar muho 8 ditë më parë
Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo
Aurent Cala
Aurent Cala 9 ditë më parë
E ke mbyt o Lorenc Cunaj
Klau Pashaj
Klau Pashaj 9 ditë më parë
Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱
sulo tiran
sulo tiran 9 ditë më parë
te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn
Bardha Zhurda
Bardha Zhurda 9 ditë më parë
Kenge e valle e paci gjithmon
Odhise Hyso
Odhise Hyso 9 ditë më parë
Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia
dhurata Dhurata
dhurata Dhurata 10 ditë më parë
o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏
Zapata Zapatino
Zapata Zapatino 10 ditë më parë
Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.
Αλεξάνδρα 13
Αλεξάνδρα 13 10 ditë më parë
O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️
Arta Kuske
Arta Kuske 10 ditë më parë
Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....
Paviola Hoxhaj
Paviola Hoxhaj 11 ditë më parë
Super zera
Edlira Jakupi
Edlira Jakupi 11 ditë më parë
Bravooooooo♥️♥️
Mimosa Salij
Mimosa Salij 11 ditë më parë
Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit
Nuredin Korreshi
Nuredin Korreshi 11 ditë më parë
Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .
Zaja Rlton
Zaja Rlton 11 ditë më parë
Lol uy6666
Stelios Troka
Stelios Troka 11 ditë më parë
The dislikes are from jealous Serbs
sofia simoni96
sofia simoni96 11 ditë më parë
Petrit je unik 🔝👑 zeri jote mrekulli Bravo na kenaqet 👏👏👏👏👏
Egla Kamperi
Egla Kamperi 12 ditë më parë
Zemra ju kendoft dy zera brilant 👏👏Bravo Jugu
Mikel Hysaj
Mikel Hysaj 12 ditë më parë
Duke degjuar ju te dy largohet COVID! Jeni hilac I zemres!
Mikel Hysaj
Mikel Hysaj 12 ditë më parë
Jam rritur me kenget e Petrit Lulos, o zot sa emocjon....Gjithashtu Maja me kenaq shpirtin 💖.Jemi krenare per ty 💖.Duet qe nuk harrihet kurre, ushqim me nota muzikore! ✋✋✋✋👏👏👏👏👏
Spiridoula Rrapushi
Spiridoula Rrapushi 7 ditë më parë
Te pakte na mbeten keget se dasmat i mori Korona qe t'i Mari ne ball ata qe e nxoren koronen prishen gjith gezimin njerezor duke ndaluar buzqeshjen e popullit duke na vulosur gojen me.mask.dhe.na.kthyen.nga..njerez.ne.kafsh.pershendetje nga.verolinua Gjermania jasu.petrit patrioti.me.ta.orea Tragudhja
erinda sulaj
erinda sulaj 12 ditë më parë
Eh cna kenaqet zemren ju lumte goja Respekte !!
Fredi Yzeiraj
Fredi Yzeiraj 12 ditë më parë
O. Cajup. Ibukur. O. Madheri. E. Madhe. O. Figur. E. Pa. Zvendesushme. O. Kus. Babaja. E. Vlores. O. Me. Te. Miret. E. Perndis. Ju. D. Sh. O. Roj. Fort. Nga. Athina
Zani i mirè
Zani i mirè 12 ditë më parë
RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu , pèrshèndes babain timè me kèto kèngè u rrita dhe me ISON LABE e vetmja PASURI e madhe qè mè la babai im
Liljana Allkaj
Liljana Allkaj 12 ditë më parë
👏👏👏ju lumte goja jeni sera qe nuk vijne me
Serxho Vlore
Serxho Vlore 12 ditë më parë
Keta Jan nje shat e laberis petrit i birbil i i kenges gjirokastrite dhe jo vetem💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Gobaj Dnak
Gobaj Dnak 12 ditë më parë
O petrit legjenda yll maja zoti u bekoft
Flora Gusha
Flora Gusha 13 ditë më parë
Orkester e papare.Profesionista mjeshtra.
Pranvera Duka
Pranvera Duka 13 ditë më parë
Je i pa arrt’shem Petrit Lulo Nje duet me Mayan i persosur
Kaco Cela
Kaco Cela Ditë më parë
mjalt
Flora Gusha
Flora Gusha 13 ditë më parë
DUET I MREKULLUESHEM. JENI TE PAPERSERITSHEM O SA TE BUKURA jane kenget Shqiptare Nga jugu ne veri.PERLA TE BALLKANIT JU KENDOFTE ZEMERA O ARTISTA.❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱PETRIT LULO. MAJA RESPEKT VLERESIM YJE.
Margarita Thatcher
Margarita Thatcher 13 ditë më parë
Maja je pragmatika diva e skenes shqiptare dhe pak eshte dhe Para Pera je dhe yll shume e bukur
Gigi Gigi
Gigi Gigi 13 ditë më parë
Bravo..bilbilat e jugut.respekt
Besa Serjani
Besa Serjani 13 ditë më parë
Na kenaqet zemrat dhe na sheruat shpirtrat.Jeni te pavdekshem.
Margarita Thatcher
Margarita Thatcher 13 ditë më parë
Ato qe kercejne prapa dy gjigandeve te skenes shqiptare dropi pak respekte Jane dhe si lopa kodres
Leonora Hoxha
Leonora Hoxha 13 ditë më parë
Te paperseritshem🇦🇱🇺🇸
Baftjar Hatija
Baftjar Hatija 13 ditë më parë
O yjet e jugut na keni kenaqur me kengen rrofshit sa malet lart e me lart suksese
Marjana Ana
Marjana Ana 13 ditë më parë
😍👏👏👏
Eva Rriska
Eva Rriska 13 ditë më parë
Bravooooooooooooo😙🥰🥰🥰
Shyqyri Hakrama
Shyqyri Hakrama 13 ditë më parë
Mire e thote Maja,o Petrit o i miri jone ska njeri qe ste degjon.
Sandra Stathi
Sandra Stathi 13 ditë më parë
Bravo
Dizo Sako
Dizo Sako 13 ditë më parë
Mos vvdekshi kurr o bilbila
Brunilda Koci
Brunilda Koci 13 ditë më parë
Maya Alickaj,je monument kulture,duhet te mbrohesh nga shteti , te gezofte Zoti o mbreteresh e kenges
Μοζα Καραγκιόζη
Μοζα Καραγκιόζη 13 ditë më parë
Ju lumte goja
Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri 13 ditë më parë
Bravo petrit shoku im
Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri 10 ditë më parë
@xhek kanani να σαι καλά φίλε
xhek kanani
xhek kanani 13 ditë më parë
Γειά σου Κώστα καλογερε Αιδονι της Ηπείρου ❤️🙏🙏
Gobaj Dnak
Gobaj Dnak 13 ditë më parë
Rrofshi sa malet na kenaqet zoti u bekoft o legjenda
markela Tsailaki
markela Tsailaki 13 ditë më parë
Ajo we ndien cdo njeri kur ju degjon, nuk munde te pershkruhet me fjale. Jeni vete mrekullia jeni vete perjetesia. Krenaria e kombit
Elbasan Tirane
Elbasan Tirane 13 ditë më parë
Të lumtë. Goja o bilbil i. Gjirokastrës
Valbona Kociraj
Valbona Kociraj 14 ditë më parë
Oppppaaaa Petrit dhe Maja per keto kenge na nxoret Mallin nuk Ka si ju yllet e polifornis Labe braaaavoo
Erion Haska
Erion Haska 14 ditë më parë
Gjirokastra edhe Vlora ❤️🇦🇱
Viron Alushaj
Viron Alushaj 14 ditë më parë
Bravo
etmond sefa
etmond sefa 14 ditë më parë
Ju kendofte zemra se na kenaqet na shtuat jeten 🔥🔥🔥🔥
Katerine Ndreko
Katerine Ndreko 14 ditë më parë
9
Albana Doraci
Albana Doraci 14 ditë më parë
Nuk i kuptoj fare ketaqe bejn dislike Maja dhe petrit jeni yje
CHANEL ONE
CHANEL ONE 14 ditë më parë
Digjeniii me te miret🔥🔥🔥
Roza Roza
Roza Roza 14 ditë më parë
3,4,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Xrstina azemi
Xrstina azemi 14 ditë më parë
Mbrekulli
Avdi Hoxholli
Avdi Hoxholli 14 ditë më parë
SUPER...👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
af solar
af solar 14 ditë më parë
O zot sa te bukura jane kenget tona por akoma me te bukura behen per ne qe jemi emigrant o zot jane mrekulli e vertet. Ju kendoft zemra !!!
Entela Xhelili
Entela Xhelili 14 ditë më parë
Bravo na kenaqet te dy birbilat e jugut !!!!
silvana cekrezi
silvana cekrezi 14 ditë më parë
Ju lumte 😍😍😍
Elvis bocaj
Elvis bocaj 15 ditë më parë
Te dy bilbilat e shiperise❤🎶❤...qe u kemi gjitmon ne zemrat tona...❤💎❤💎
Mersin Malaj
Mersin Malaj 15 ditë më parë
Ju këndoftë zemëra që na knaqët o bilbila
Lina Hoxha
Lina Hoxha 15 ditë më parë
Bravo te dy jini bilbila na kini kernaqur me kenge qe keni bere na kini maniture me kengen bravo bravo..
Aulona Sqillo
Aulona Sqillo 15 ditë më parë
Kjo eshte laberia jon le ta te degjojne gjith shqipria ooo opa digje Maya yll o sa te adhuroj e bukur o oooo rrespekte Petrit Lulo birbili i vlores ton
Gerald Jaupaj
Gerald Jaupaj 15 ditë më parë
👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Elvana Gjata - Mos u ngut
2:58
Elvana Gjata
Shikime 465 mijë
Greta Koci - Trendafilat (Official Video)
3:10
United Records
Shikime 133 mijë
Justin Bieber - Peaches ft. Daniel Caesar, Giveon
3:18
Ylli Baka - Koncert Recital (6 Qershor 2019)
1:41:27
KONCERT VELLEZERIT ZENA & MIQTE
1:17:00
Ali Zena
Shikime 12 mijë
Elvana Gjata - Mos u ngut
2:58
Elvana Gjata
Shikime 465 mijë
Greta Koci - Trendafilat (Official Video)
3:10
United Records
Shikime 133 mijë
Justin Bieber - Peaches ft. Daniel Caesar, Giveon
3:18
Masumiyet 8. Bölüm
2:17:15
Masumiyet
Shikime 1,3 mln
Rich Student vs Broke Student
10:41
Troom Oki Toki
Shikime 8 mln
Well This Was Very Weird (Juan Edition)
13:11
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 190. Bölüm
2:12:56
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Shikime 4,1 mln
The Truth About my Son
10:22
Mark Rober
Shikime 7 mln
Uyanış: Büyük Selçuklu 28. Bölüm🏹
2:24:56
Uyanış: Büyük Selçuklu
Shikime 1,2 mln