Kenge Moj - Petrit Lulo / Vajza Gjirokastrite | Kenge per Vajzat Shqiptare - 6 Prill 2021

  Shikime 36,832

Vizion Plus TV

Muaj më parë

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar. Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.
#kengemoj #vizionplustv #bukurisesevajzesshqiptare
------------------------------------------------------------------
Subscribe: almores.info

Komente
Kastriot Makri
Kastriot Makri 15 ditë më parë
Nuk ka fjale te pershkruash talentin dhe zerin e mrekullueshem .Kengetar qe nuk do arrihet me nga askush.
Κονσταντινα Alexandra
Κονσταντινα Alexandra 16 ditë më parë
🔥🔥🔥🔥🔥💐💐💐💐💐
Klara Sevo
Klara Sevo 16 ditë më parë
O zot care zeri brillante Te ngjeth trupin mjeshter petrit
sofia simoni96
sofia simoni96 18 ditë më parë
Kengetar i mrekullueshem 👑🔝🧿🧿
Lavdie Dalani
Lavdie Dalani 19 ditë më parë
Të lumtë goja Petrit Lula o birbil i jugut .
Simo Phone
Simo Phone 21 ditë më parë
Bravo I mrekullushëm Petrit Lulo
Kostandin Puleri
Kostandin Puleri 22 ditë më parë
Respekte per kete bilbil Gjirokastre👏🏻👏🏻👏🏻
Alketa Xhemali
Alketa Xhemali 24 ditë më parë
Ze i pazevendesueshem👏👏
ALBERT XHUVELLI
ALBERT XHUVELLI 26 ditë më parë
Edhe perdite qajen dhe vallzojen
Moza Hila
Moza Hila 26 ditë më parë
O legjende e kenges bravo nje ze unik jete e shendete te dhente zoti
jurgen troka
jurgen troka 26 ditë më parë
Me ne fund u soll kënga e Petrit Lulos me orkestër moderne 😍
jurgen troka
jurgen troka 26 ditë më parë
Super kënge e Petrit Lulos 🔥🔥🔥
Diana Telegrafi
Diana Telegrafi 27 ditë më parë
🇦🇱🙏❤️Legjendaa e muzikess populloreee 🍁. ⭐️I Madhi 💥Petrit Lulo Shumeee Shumeee bukuroo 🙏❤️🌏
Alex Gjyshi
Alex Gjyshi 27 ditë më parë
👏👏👏👏👏👏
Shyqyri Hakrama
Shyqyri Hakrama 28 ditë më parë
Te kenaqet shpirti kure degjon Petrit Lulon, po dhe nje tekst i shkelqyer i poetit te madh Arben Duka.
Fredi Yzeiraj
Fredi Yzeiraj 28 ditë më parë
Dy. Burra. Ka. Gjirokastra. Ceciis. E. Petrit.
Fato Veliu
Fato Veliu 28 ditë më parë
Si cun 25 vjec si nga zeri pamja te lumt goja
Roza Roza
Roza Roza 29 ditë më parë
👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Βαλεντίνα Tv
Βαλεντίνα Tv Muaj më parë
Kam qene 21 vjec, kur Petriti e kendoi per here te pare kete kenge shume te bukur qe i dedikohet vajzez gjirokastrite, me muzike te Kujtim Dules ! Jam me fat, dhe ndihem krenare qe jam vajze gjirokastrite ❤❤❤❤
Βαλεντίνα Tv
Βαλεντίνα Tv 27 ditë më parë
@Defteros Mesias Po the gjirokastra, i ke thene te tera ! Jemi nga vendi ku pikon floriri 😍
Defteros Mesias
Defteros Mesias 27 ditë më parë
Petriti eshte Ylli I Rinise sone. Edhe une jam krenar qe e njoh personalisht qysh me 1988. Kot nuk jemi gjirokastrite...
Marsela Mataj
Marsela Mataj Muaj më parë
Kenget me te bukura dalin vetem nga goja e ketij kengetari I cili eshte I preferuari im
xhek kanani
xhek kanani Muaj më parë
Po the gjirokastra I ke then te tera me zerin tend te pazevedesusem do jesh gjith nje Kengetari me I mir I Shqiperis 🎶🎶🎶🎶🥇🥇🥇🥇👏👏👏👏👏👏👏❤️❤️❤️❤️❤️
sofia simoni96
sofia simoni96 Muaj më parë
🌟🌟🌟🌟🌟👏👏👏👏👏👏👏👏
sofia simoni96
sofia simoni96 Muaj më parë
Nostalgji kjo kenge 💕💕 Petriti si djale i ri, shendet e jete te gjate qe na kenaq me zerin e tij te bukure 👏👏🤗🤗🤗🤗🤗
Nurie Thomo
Nurie Thomo Muaj më parë
Ky e qane kengen sikur e qendise bravo
Emanet 174. Bölüm | Legacy Episode 174
53:31
Klanifornia - Opinion - Edi Rama
33:14
RTV KLAN
Shikime 903 mijë
Petrit Lulo - GJIROKASTRA IME (Official Video HD)
04:19
Petrit Lulo Official
Shikime 350 mijë
Rovena Ibrahimi ft Petrit Lulo - Nema Zemren
03:47
Rovena Ibrahimi Official
Shikime 8 mln
Emanet 174. Bölüm | Legacy Episode 174
53:31
Klanifornia - Opinion - Edi Rama
33:14
RTV KLAN
Shikime 903 mijë
The Truth About my Son
10:22
Mark Rober
Shikime 17 mln
Menajerimi Ara 37. Bölüm Fragman
1:00
Menajerimi Ara
Shikime 1,3 mln
Rich Jail vs Broke Jail/ 17 Funny Situations
10:22