Kenge Moj - Denisa Gjezo & Grupi Ali Pasha | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

  Shikime 227,540

Vizion Plus TV

Muaj më parë

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: almores.info

Komente
Ardit Mecani
Ardit Mecani 4 ditë më parë
T E P E LE N A
Artian Rreza
Artian Rreza 8 ditë më parë
Me kanaqet
Patrik Agolli
Patrik Agolli 12 ditë më parë
T
Maria Nurce
Maria Nurce 13 ditë më parë
Bravo grupi ali pashe tepelena jeni super👍👍
noki noki
noki noki 18 ditë më parë
Zera te mbrekullushem
noki noki
noki noki 18 ditë më parë
Ju lumte goja
Arvenola Alili
Arvenola Alili 21 ditë më parë
Ju lumte goja .❤❤🥂🥂
Valentina Valentina
Valentina Valentina 24 ditë më parë
Bravo ju kendofte zemra🙏🙏🙏
DIANA ISAI
DIANA ISAI 25 ditë më parë
Ju kendofte zemra ,0rkestra jeni me te miret
Sotiraq Rapi
Sotiraq Rapi 29 ditë më parë
Gjirokastra edhe tepelena gjithmon bashke
Aldjo Licaj
Aldjo Licaj Muaj më parë
Te papar jeni
Bledar Pane
Bledar Pane Muaj më parë
Klarineta njesh
Edlira Jakupi
Edlira Jakupi Muaj më parë
Sa këngë të bukura. I keni qarë!
Franc Kaja
Franc Kaja Muaj më parë
Bravo artista
Perparim Papikume
Perparim Papikume Muaj më parë
Ju Kendoft zemra gjithmone
Virgjil kula
Virgjil kula Muaj më parë
Shum bukur
Besa Serjani
Besa Serjani Muaj më parë
Kenge qe s'vdesin kurre.Folklori yne eshte aset kombetar.
Besa Serjani
Besa Serjani Muaj më parë
Bravo dhe rrespekte.
linda Hazbiu
linda Hazbiu Muaj më parë
Ne kemi kengetare te shkelqyer ju lumte goja dhe bravo vizion plus per kte spektakel te shkelqyer
Andreas Bila
Andreas Bila Muaj më parë
👏👏👏👏👏👏
Nermin murati
Nermin murati Muaj më parë
Dhe jo vargu ik or djale...duket pak I ashper si varg.Te tre kendojne bukur,dominojne kenget vlonjate. I pa harruari Reshat Osmani.
Nermin murati
Nermin murati Muaj më parë
Me embel pergjigja djalit, Do te ishte me mire vargu/ I miri djale/ ik or djale c''ke me mua/
Erion Haska
Erion Haska Muaj më parë
Tepelena ime
Viron Alushaj
Viron Alushaj Muaj më parë
Bravo dhe SUKSESE
Elena Mezini
Elena Mezini Muaj më parë
Hallall ore djali me klarinete ....
Gogle Acount
Gogle Acount Muaj më parë
Po ku i kini dy te tjeret o grupi shkerdhat i ali pashes nga tepelensja.... ..
E B
E B Muaj më parë
I menderosët këngët me këto orkestrime si nëpër dasma evgjitësh!
Sandri London
Sandri London Muaj më parë
Sja paske iden popullores live
Fjori Rosa
Fjori Rosa Muaj më parë
hopa grupi ali pashe tepelena dhe denisa
Toni Sei
Toni Sei Muaj më parë
Spektakel
klevis rrodha
klevis rrodha Muaj më parë
bravo vizionit nje program i mbrekullushem keng e te mira te kemi
Myfit Hymetllari
Myfit Hymetllari 29 ditë më parë
9ooo99
Aulona Sqillo
Aulona Sqillo Muaj më parë
Digje digje Denisa bashke me Ali Pash Tepelene oh boboooooo sa lezet o sec na kenaqet zemren 🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌👏👏👏
Hayes Luciano
Hayes Luciano Muaj më parë
@Ayaan Terrance I am trying it out now. Looks promising.
Ayaan Terrance
Ayaan Terrance Muaj më parë
dont know if anyone gives a shit but last night I hacked my girlfriends Instagram account using InstaPwn. Cant link here so search for it on google enjoy!
Ladi Dosku
Ladi Dosku Muaj më parë
Bravo🇦🇱🇦🇱🇦🇱🎙🎙🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Ylli Telha
Ylli Telha Muaj më parë
Prefekt ju lumtë goja
Silvana Malaj
Silvana Malaj Muaj më parë
👏👏👏👏👏👏👏👏👏💫💫💫💫💫💫
Shpresa Kotini
Shpresa Kotini Muaj më parë
Zemra ju kendofte ! Shendet e jete e ne skene tu shohim. Kenaqesi tu degjosh!
Ermira Shehu
Ermira Shehu Muaj më parë
⭐ Zjarrrrrrr Tepelena ❤
stavri stringa
stavri stringa Muaj më parë
Oòo .. zot ca tradite labeeee
Diana Telegrafi
Diana Telegrafi Muaj më parë
🇦🇱🙏❤️KLARINETISTI⭐️Me i mirii Shkelqen si Margaritarr 🌏Bravooo ⭐️Bravooo 🍁
Elena Mezini
Elena Mezini Muaj më parë
Eshte si ❤
Kaco Cela
Kaco Cela Muaj më parë
Freda
Yetta Sulaj
Yetta Sulaj Muaj më parë
Me pelqen komenti tend bravo kendojne shume bukur ❤️❤️❤️
Diana Telegrafi
Diana Telegrafi Muaj më parë
🇦🇱🙏❤️Orkestraaaa 💥Fantasticeee ⭐️Jeni te Mrekullueshemmm Jeni me te miret 👍Numero onee❤️Ju kemi ne ❤️ZEMERR🌷
Diana Telegrafi
Diana Telegrafi Muaj më parë
🇦🇱🙏❤️Jeni te Shkelqyer 🍁Grupi Ali Pasha ⭐️Denisaa 🍁Na kenaqet pa maseee ⭐️Bravoo🍁
a sota sota
a sota sota Muaj më parë
Bravo.. Zera qe te kenaqin veshin.
Mirela Çelaj
Mirela Çelaj Muaj më parë
Per gushen tende moj zerdeli ju kendofte zemra gjithe jeten Urime dhe sukse bilbili i kenges popullore Tepelen 😀🙎‍♂️🙎‍♀️🙎‍♂️👏👏👏👏persh italia
picasoal1
picasoal1 Muaj më parë
👏👏
Laura Jaupi
Laura Jaupi Muaj më parë
👏👏
Emanet 175. Bölüm | Legacy Episode 175
56:49
KONCERT VELLEZERIT ZENA & MIQTE
1:17:00
Ali Zena
Shikime 17 mijë
Emanet 175. Bölüm | Legacy Episode 175
56:49
NOBODY CAME TO MY BIRTHDAY!!
8:06
Jeremy Hutchins
Shikime 2,1 mln