Kenge Moj - Eranda Libohova & Grupi Ali Pasha | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale

  Shikime 395,937

Vizion Plus TV

Muaj më parë

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: almores.info

Komente
Xristos Pappas
Xristos Pappas 8 orë më parë
Eranda.ise.poli.fonara.
Xristos Pappas
Xristos Pappas 8 orë më parë
Eranda.je.njesh.
Kelmend Hoxha
Kelmend Hoxha 4 ditë më parë
Grupi i mrekullushrm bravo respekte kenga shume e bukur
lida Roshi
lida Roshi 5 ditë më parë
Bravo Fredi ,por dua tju them se qershia mbi kete duet eshte Eranda ,eshte nje nder kengetaret e mia te preferuara.BRAVO GRUPI.
Renato Elezi
Renato Elezi 7 ditë më parë
Super muzikë nostalgji të vjetra
Klodian Shtembari
Klodian Shtembari 11 ditë më parë
Bravo grupi Ali pasha dhe Eradna lbihova na kenaqet ju kendoft zemra
Uka Manushaqe
Uka Manushaqe 14 ditë më parë
Disa herë e shohë e mrekullshme
Roza Roza
Roza Roza 19 ditë më parë
👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Zani i mirè
Zani i mirè 20 ditë më parë
RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu me kèto kèngè u rritèm ndiejm NOSTALGJI
Fredi Tona
Fredi Tona 21 ditë më parë
-KËNDONI E LUANI PËR NDER TË ZOTIT! -MEQË ZOTI, PERËNDIA, ËSHTË MBRETI I MBARË BOTËS, LAVDËROJEJI ATË ME KËNGËN MË TË BUKUR!
Genti Hasa
Genti Hasa 21 ditë më parë
J_Pmp ca sa=):-CΣ=)}:):")8DX-(:->:->:'(8-)=)
Erion Haska
Erion Haska 21 ditë më parë
Tepelensit bënë edhe këngëtarët e tjerë të çohen e t'ja marrin shtruar vallen.
Anxhela Hoxha
Anxhela Hoxha 23 ditë më parë
Orkester e mrekullueshme👏👏👏
Moza Hila
Moza Hila 24 ditë më parë
Ju lumte goja te treve zera te shkelqyer bravoooo
Safet Ibrahimi
Safet Ibrahimi 26 ditë më parë
Jusu visi
Alketa Ramaj
Alketa Ramaj 27 ditë më parë
Na kenaqët zera super te mbrekullueshem 👏👏👏⭐⭐⭐🥀
Tofik Nazëraj
Tofik Nazëraj 28 ditë më parë
Këngëtarë madhështorë 🇦🇱 Orkestra na knaqi ! Perfekt çunat Mos humbshi kurrë ♥️
Orgeta Bllofi
Orgeta Bllofi 29 ditë më parë
Bravo na keni kenaqur respekte per orkestren dhe te gjith kengetearet jan te mbrekullush
Altin Sinka
Altin Sinka Muaj më parë
Hh epp1111111😂😇😚😂😂😚😀🤩🤩🤣
Lushi Kulla Kulla
Lushi Kulla Kulla Muaj më parë
Rsspekte pa fund nga Thina sRand alvania ju ke dofte zdmra gjithe jeten kenge ega,ju dhefte zoti
Lushi Kulla Kulla
Lushi Kulla Kulla Muaj më parë
Shum bukur ju lumte voja Qena frymezo Nimeketo kenge kaq tebukura neketo momsnte teveshtira qepo kalojme mekorona virusin respekte nga athina sRand alvania
Mimoza Pashollari
Mimoza Pashollari Muaj më parë
Eranda si gjithnje perle
Mirjeta Perona
Mirjeta Perona Muaj më parë
Te mbrekullueshm
Franc Kaja
Franc Kaja Muaj më parë
Bravo grupi Ali Pasha bravo Eranda Libohova gjithashtu bravo orkestra
Armando Shukulli
Armando Shukulli Muaj më parë
Eranda je kengetare fantastike dhe grupi Ali Pasha jeni super 🔥🔥🔥
Da Vinci's Kitchen
Da Vinci's Kitchen Muaj më parë
Bravo
Lindita Miloti
Lindita Miloti Muaj më parë
🌹🙏👍❤️❤️❤️❤️❤️
Merita Okse
Merita Okse Muaj më parë
Erandaaaaa. O Zot kur kendon ti na jep gezim pa mase. Zoti te gezofte gjith jetes. Yll je qe shendrit gjith skenen. E per orkeste cfar te them. Mete miret nga me te miret
klodian meçollari
klodian meçollari Muaj më parë
Ylli
Lulieta Galba
Lulieta Galba Muaj më parë
Bravo me pelqen shume.
jurgen troka
jurgen troka Muaj më parë
SUPER EMISJON 🔥🔥🔥 SUPER ARTISTA
19 98
19 98 Muaj më parë
🔝Legjenda te Muzikes se Lasht Shqiptare🖤🇦🇱🖤 Eranda Libohova💚 Grupi Ali Pasha Bilbila⭐
Mixalis Kurra
Mixalis Kurra Muaj më parë
Shume bukur suksese
etmond sefa
etmond sefa Muaj më parë
o Lum ne per artistat si ju qe ju kemi,Na kenaqet per zotin 🔥🔥🔥🔥🔥🌟🌟
Alesia Dani
Alesia Dani Muaj më parë
Eranda jam fanse e jotja o bilbil!
Zydi Zeneli
Zydi Zeneli Muaj më parë
U kensofte zemra jeni te gjithe te shkelqyer ahhh sikur e gjithe shqiperia te behet keshtu bravo si ju sdo kemi keq me kurre bravo bravo dhe nje bravo te vecante Vis Shkodranit dhe djalit me violine u kendofte zemra kenaqesi
Shpresa Kotini
Shpresa Kotini Muaj më parë
Nje mrekulli ...
Diana Telegrafi
Diana Telegrafi Muaj më parë
🇦🇱🙏❤️Te Mrekullueshem Grupi 💥⭐️Ali Pasha 🌷Eranda Libohova 🌸Bravo Ju kemi ne ❤️Zemerr❤️
Amara Husni
Amara Husni Muaj më parë
Ooopppppopoopoooopppopoopoopoooooooooooooooopoooooooooooooooooo HP oojodooo du oojoodooodooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Zaneta Sema
Zaneta Sema Muaj më parë
Bravo Eranda
Zana Zana
Zana Zana Muaj më parë
Bravi iiiiiiiii
Irena
Irena Muaj më parë
Yll o Eranda yll 🌟 sa here e kam degjuar❤️ Bravoo dhe grupi ‘Ali Pasha’👏👏
Koli Supraa80
Koli Supraa80 Muaj më parë
Bravoooo klarinetisti...mos vdeksh kurre or djale
Simoneta Hasani
Simoneta Hasani Muaj më parë
vb
JIMMY H
JIMMY H Muaj më parë
Orkestra me e mire ne bote bravo jeni mbrekullia dhe talentet e shqiperise zoti ju bekofte te gjitheve sidomos djali qe i bie klarinetes eshte si Laver Bariu i Permetit👍👍👍👍🖤🤎💜🖤💚🧡❤
Ferzilet Dani
Ferzilet Dani Muaj më parë
Bravo grupi tepelena besh me Eranden e mrekullushme
O. Bani
O. Bani Muaj më parë
Super yjet e Tepelenes dhe Eranda !
Teuta Gjeka
Teuta Gjeka Muaj më parë
Hajde hooopa na kenaqet shpirtin
Mereme Mecaj
Mereme Mecaj Muaj më parë
Kendoni bilbilat e kenges popullore !
Teuta Gjeka
Teuta Gjeka Muaj më parë
@Aneta Lipe joo ..Teuta me therasin
Volan Elezi
Volan Elezi Muaj më parë
Duhen rroshat per kenge te kenaqin hallall te tre 🙌🏻🙌🏻🙌🏻🙌🏻👏👏👏💎💎💎💎💎💎💎
Sabe Kasa
Sabe Kasa Muaj më parë
Ë
Halit Jeshili
Halit Jeshili Muaj më parë
(Eranda ⭐🙏🌹) Qe nga jugu'ne veri? Na kenaq'me kenge ti? Ke Ze' te embel kur kendon'? Te urojm' sukses gjithmon 🙏❤️🌹💐
zini arapi
zini arapi Muaj më parë
Je kengetare e jugut dhe e veriut je super Iranda
Lulzim Thaci
Lulzim Thaci Muaj më parë
Ma keni kenaq shpirtin rrofshin keta kengetaret tone qe na i heqin merzitjen ne emigranteve orkestra super
kastriot mane
kastriot mane Muaj më parë
Orkestra perfekt Sidomos vleresoj klarinetistin. Per mendimin tim 1 ne trojet tona
Artur Murra
Artur Murra Muaj më parë
Perqafime eshte fjala fansja
Artur Murra
Artur Murra Muaj më parë
E mrekullueshmja Miranda por dhe Irma grandiose jeni dueti me I kompletuar I muzikes shqiptare sa te mira jeni pervasive nga nje fanse
Nila Vojushi
Nila Vojushi Muaj më parë
Sa bukur! Te kenaqet shpirti.vecanerisht me Eranden qe eshte dashuri 🙌❤
Mirela Çelaj
Mirela Çelaj Muaj më parë
Ju kendofte zemra gjithe jeten Urime dhe sukse bravo Eranda dhe.grupi ali pashe 😀🙎‍♂️🙎‍♀️🙎‍♂️👏👏persh italia 💥💥💥🕺💃🕺🌻🌻🌻
Luljeta Luli
Luljeta Luli Muaj më parë
Cunat e orkesteres te mbrekullushem
Rudina Bani
Rudina Bani Muaj më parë
Te papare
Luljeta Luli
Luljeta Luli Muaj më parë
Cunat e orkesteres te mbrekullushem
MIRANDA LULAJ
MIRANDA LULAJ Muaj më parë
💫💫💫💐💐💐
jani stavro
jani stavro Muaj më parë
🌟🌟🌟🌟
Luljeta Luli
Luljeta Luli Muaj më parë
Shum bukur ju lumt
Irena
Irena Muaj më parë
Eranda o mrekulli e natyres💎 Nje kolazh fantastik me grupin Ali Pasha🔥🔥🔥🔥
vata ilva
vata ilva Muaj më parë
Superrrrrr
ilir petro
ilir petro Muaj më parë
bravo grupi fantastik
a sota sota
a sota sota Muaj më parë
Jeni te mrekullushem. Bravo
Binjaket - Albano Bogdo | Episodi 15 - Show - Vizion Plus
1:22:16
Meriton Ademi - 2n1 (Official Video)
3:39
MeritonAdemi official
Shikime 765 mijë
Polifonia 2021 - Kenge Popullore
1:15:59
PolifoniaAV
Shikime 583 mijë
KONCERT VELLEZERIT ZENA & MIQTE
1:17:00
Ali Zena
Shikime 17 mijë
Aurela Gace - Nata Vlonjate (Kenge Moj)
15:49
Aurela Gace
Shikime 743 mijë
Binjaket - Albano Bogdo | Episodi 15 - Show - Vizion Plus
1:22:16
Meriton Ademi - 2n1 (Official Video)
3:39
MeritonAdemi official
Shikime 765 mijë
Hercai 69. Bölüm (FİNAL)
2:28:29
Hercai
Shikime 3,4 mln
IF I LAUGH, I GET CANCELLED
16:51
JJ Olatunji
Shikime 6 mln
oh no challenge 🤣 2021 @kingjafi_rock
0:20
King Jafi rock
Shikime 48 mln
Kuruluş Osman 57. Bölüm
2:12:35
Kuruluş Osman
Shikime 3,3 mln
Godzilla vs. Siren Head in real life 哥吉拉大戰警笛頭
10:19