Kenge Moj - Petrit Lulo & Denisa Gjezo | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

  Shikime 216,208

Vizion Plus TV

18 ditë më parë

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: almores.info

Komente
marsida mihalcka
marsida mihalcka Ditë më parë
Petriti i paarritshem! Respekte
Kostandin Puleri
Kostandin Puleri Ditë më parë
Dy bilbila Gjirokastre🇦🇱Ju lumte goja👏🏻
Valentina Valentina
Valentina Valentina 3 ditë më parë
Ju lumte goja 😍😍
Limpio Tray
Limpio Tray 4 ditë më parë
Ju ndjek nga amerika komplimenta per kte spektakel me kaq nivel bravo organizim fantastik orkestra YLL
Kimete Haxhija
Kimete Haxhija 4 ditë më parë
I pa arritshëm eshtë Petrit lulo, i këndonte zemra.
Mirela Bombaj
Mirela Bombaj 5 ditë më parë
Petrit je birbili i kenges popullore.
Fatmir Hysa
Fatmir Hysa 5 ditë më parë
Θηβών ζξζξζζι
Fatmir Hysa
Fatmir Hysa 5 ditë më parë
😒😒😒😒😒😒😒👿👿👿
alfred coha
alfred coha 6 ditë më parë
Oooohhhhhh ejaaaa❤🖤❤🖤❤🖤👌🖐😁😅🥇😊⭐🌠⚡☝️🌟☀️ NDERIME NGA SHPATI I SKAMPINIT (Elbasan)
Nico Banushi
Nico Banushi 7 ditë më parë
O gjigand te lumte goja
Thelleza Devollaj
Thelleza Devollaj 7 ditë më parë
Orkester e shkelqyer dhe kengetaret po e po 👏👏👏
Tofik Nazëraj
Tofik Nazëraj 7 ditë më parë
Mos humbshi kurrë se na knaqët 😍
Shyqyri Hakrama
Shyqyri Hakrama 9 ditë më parë
Ta lumsha TV vizion me kete program se na kenaq pa mase,vecanerisht kure kendon Petriti te kenaq shpirtin.
Gjoni Daka
Gjoni Daka 9 ditë më parë
Bravi
Gobaj Dnak
Gobaj Dnak 9 ditë më parë
Bravo yjet kengetaret orkestra super super bravo djema bravo altin llakaj bravo vizion plus na kenaqe zoti u bekoft
Ermir Dhimitri
Ermir Dhimitri 10 ditë më parë
Perfekt orkestra, kengetaret ky emision eshte vertet nje perl mbi emisione. Bravo na kenaqet 👏👏
Zani i mirè
Zani i mirè 12 ditë më parë
RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu pèrshèndes babain timè me kèto kèngè se i pèlqejnè shumè kèngèt e birbilit tè Gjirokastrès... moj SARANDA e moj DELVINA tè bukura si gjeragjina...... kushè jua a prishè bukurinè me pallate pa gjelbèrimè mbushur plot Betonizimè
Alma Salihasi
Alma Salihasi 12 ditë më parë
Bilbili jugute ke qene e do mbeteshe petrite lule mamaja ime te adhuronte tani sjetone me zerine ta ka dhuruare perendija ty sta arrine dote askushe per zerine orgjinale
Bbb Vbb
Bbb Vbb 12 ditë më parë
u lumte goja.jeni te paarritshem.Petrit Lulo me nje ze briland por edhe Denisa nuk ngelet pas
O K
O K 13 ditë më parë
Qdo gjë ketu me ketë duet dhe orkester është perfekt.
Pranvera Duka
Pranvera Duka 13 ditë më parë
Nje orkester , virtuoze Keta djem te mrekullueshem , virtuoz te talentuar Bravo ju qofte Me keto koncerte ju e mbani gjalle traditen e kulturen tone te bukur
Pranvera Duka
Pranvera Duka 13 ditë më parë
Je nje uragan ne s’kene Petrit Lulo Si e perkedhel kengen ti se arrin as’nje kengetar Je i pavdekshem
Drita Bulla
Drita Bulla 13 ditë më parë
Ju kendoft zemra na kenaqet me keto kenget e bukura 👏👏👏👏👏
Leonora Hoxha
Leonora Hoxha 13 ditë më parë
Tingujt e jugut ne Michigan..🇦🇱🇺🇸..
Gentiana Avdullahaj
Gentiana Avdullahaj 14 ditë më parë
Super ♥️
Roza Roza
Roza Roza 14 ditë më parë
3,4,2021 👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏
Bardhok Prenga
Bardhok Prenga 14 ditë më parë
Kenga juaj prek deri alpet e veriut ,mbreti i polifonis i madhi Petrit Lulo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
alfred coha
alfred coha 6 ditë më parë
@Erik Erik ❤🖤❤🖤❤🖤❤🖤⚡☝️😢
Bardhok Prenga
Bardhok Prenga 8 ditë më parë
@Erik Erik respekt🌷🇦🇱🙏
Erik Erik
Erik Erik 10 ditë më parë
Ke shume te drejte por dhe ju na e keni marre kalane nga brenda me kete klarinetistin artist Vis Shkodranin.Respekte Bardhok Zoti te ruajte
Ibrahim Nuraj
Ibrahim Nuraj 14 ditë më parë
Ju lumtë goja more bilbila të kengës popullore Brahim nuro
Alberta Alameti
Alberta Alameti 14 ditë më parë
Sh. Bukur. !!!?❤️❤️
Κονσταντινα Alexandra
Κονσταντινα Alexandra 14 ditë më parë
Te kendoft zemra Petrit Lulo🌺🌺🌺
Dimitra Xoxha
Dimitra Xoxha 15 ditë më parë
⭐⭐⭐⭐⭐⭐🧿🧿🌺🌺
Emilia Emi
Emilia Emi 15 ditë më parë
Nje orkester dhe nje klarinist te bukur dhe te shkëlqyer
Gigi Gigi
Gigi Gigi 15 ditë më parë
I madhi.. Petrit lulo
Ladi Dosku
Ladi Dosku 15 ditë më parë
Ju kendofte ♥️♥️🔊🔊🇦🇱🇦🇱
Rafaela Hajdinaj
Rafaela Hajdinaj 15 ditë më parë
🌟🌟🇦🇱💙💜👏👏👏
alem veshaj
alem veshaj 15 ditë më parë
🔥🔥🔥🔥🔥Thjesht dhe thjeshtë super 😍🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥
Besa Serjani
Besa Serjani 15 ditë më parë
O Zot super orkester qe kalon cdo pritshmeri.Kengetaret profesioniste super.Muzika super,gjithshka te le pa fjale.Keto vertet jane perlat e popullit tone,kemi nje folklor te jashtezakonshem dhe ta ruajme fort kete vlere kombetare qe kemi.Altin Llakaj bravo te qofte per kete orkester te jashtezakonshme qe ke.Nuk.ngopemi duke i.degjuar.Duartrokitje pa fund per juve.👏👏.
Florjan Hamzaraj
Florjan Hamzaraj 6 ditë më parë
Vertet se klarineta te nen te qash se dhe un klarinetist jam
Blerta Muco
Blerta Muco 7 ditë më parë
Nje bravo te madhe!
Blerta Muco
Blerta Muco 7 ditë më parë
Super super .Na kenaqet shpirtin e zemren. Me thoni a ka ilac me te mire per shpirtin e zemren ne kete kohe kolere. ZOTI JU GEZOFTE.!
Elton Hoxha
Elton Hoxha 7 ditë më parë
Nn inb o.tuu8y nķii8o⁷77⁸99y.cgfv6ygghp Z8Lmd8yyy
Male Gjozi
Male Gjozi 16 ditë më parë
Bravo shume bukur na kenaqet shpirtin ju kendofte zemra gjithe jeten bravo vizjon plus
Darvin Ballo
Darvin Ballo 16 ditë më parë
Shoqja e femijerise Denisa edhe Birbili Gjirokastrite,nderkoh patrioti Petriti,kan bere nje perl te vertet.. jam krenar per ju
Besnik Topi
Besnik Topi 16 ditë më parë
Ju kendofte zemra 👍👏👏👏
ALBANIA EAGLE
ALBANIA EAGLE 16 ditë më parë
Brravo Denisa
Sokol Pali
Sokol Pali 16 ditë më parë
Ju lumte goja te dyve Gjirokastriteve se na kenaqet se na cmendi korono Brenda mbyllur Zoti ju bekofte ⭐⭐👄👄🙏🙏
Denald Gjoni
Denald Gjoni 16 ditë më parë
Si goja zemra
Arber Balla
Arber Balla 16 ditë më parë
kenaqesi dhe ndjesi thelle ne zemer kur degjon folkun popullore te paster nga te gjithe trevat tona SHQIPTARE Bravoooooo.Popullore Shqip taze pa Baterdime hajde Shqipaeria Etnikeeeeee!!!!!
Alex Gjyshi
Alex Gjyshi 16 ditë më parë
Je artist me plot gojen
VANGJEL FETA
VANGJEL FETA 16 ditë më parë
Bravo bijte e gjirokastres ju mbajne iso dhe kalldremet me malet qe te rethojne
Sali Rerza
Sali Rerza 16 ditë më parë
Mos paste vdekje per. Ju dy yje te muzikes popullore. Petrit si ke emrin ashtu je bilbil i keges popullore
mary linda
mary linda 16 ditë më parë
🙏👏👏👏👏🙏👏👏🙏🙏🙏
mirela banovici
mirela banovici 16 ditë më parë
Bravo Petrit lulo ju lum goja bashk me Denisen jan kenget e bukura të vendit ton ju pershendes jeni anti stres për në emigrantët
Shkelqim Delilaj
Shkelqim Delilaj 16 ditë më parë
Bravo klarinetisti i pa pare bravo
user N
user N 16 ditë më parë
Jo.1.por.ipa.zvendesushem.petriti
Suzana Demiri
Suzana Demiri 14 ditë më parë
Te lumt goja denisa gjezo
Xrstina azemi
Xrstina azemi 16 ditë më parë
Te tilla mbrekulli sevin kur
slightly. 00
slightly. 00 16 ditë më parë
Ju lumt goja bravo
Artan Resuli
Artan Resuli 17 ditë më parë
Bravo te dy kengetaret nje 10 per klarineten e embel
Erik Erik
Erik Erik 10 ditë më parë
Pa harruar faktin qe Visi (klarinetisti) nuk eshte nga Jugu por nga Shkodra
Alibuyshopp
Alibuyshopp 17 ditë më parë
❤️
Moza Hila
Moza Hila 17 ditë më parë
Bravo te dyve
Teuta Gjeka
Teuta Gjeka 17 ditë më parë
Respekte per te gjithe per ate qe marin pjese ne Kenge Moj 💃💃💃
Brunilda Vojka
Brunilda Vojka 17 ditë më parë
Ah na kenaqet shpirtin dy bilbilat e jugut. Ju kendofte zemra 💖💖🌷🌷🌹🌹.
Fier Fier
Fier Fier 17 ditë më parë
U lumte goja Petrit lulo Denisa gjezo 🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌻🌻🌻💃💃💃⚘⚘⚘🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Eleni Koxhioni
Eleni Koxhioni 17 ditë më parë
Bravo dy bilbila Gjirokastrite
Erlind Sinani
Erlind Sinani 17 ditë më parë
⭐⭐⭐
enkelejda nanaj
enkelejda nanaj 17 ditë më parë
Shum bukure❤❤
xhek kanani
xhek kanani 17 ditë më parë
Bilbili gjirokasteres 🙏🙏🙏
Klara Sevo
Klara Sevo 17 ditë më parë
I pazvendesushem Petrit
Shega Gjata
Shega Gjata 17 ditë më parë
@Rudina Bani ka qen dhe do te ngelet bilbili i kenges popullore pa i paragjykuar te tjeret petriti eshte shum shum lart nga te gjth per zerin e tij👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Rudina Bani
Rudina Bani 17 ditë më parë
Pa dyshim eshte i paarritshem
Salli-01
Salli-01 17 ditë më parë
Rrnofshi 100 vjet Z Petrit Lulo dhe Zonja Deniza na knaqet zemren me ket muzike perfekte .Prsh nga Kosova
ReA mene
ReA mene 17 ditë më parë
Dy yje dy gjirokastrit bravo 👏
Bruno Purbollari
Bruno Purbollari 17 ditë më parë
😲❤❤❤❤👏👏👏
MIRANDA LULAJ
MIRANDA LULAJ 17 ditë më parë
💥💥💥👏👏👏👏
Mirela Hasanbelliu
Mirela Hasanbelliu 17 ditë më parë
O zot..na hoqe stresin..e ke zerin birbil na ke munguar......o. petrit..lulo..je vertete nje njeri i pazevendesushem ne kolazhet e kenges popullore...bravo..ka nevoj shqipria ..nje birbil si ju
Shkenca Cemani
Shkenca Cemani 11 ditë më parë
Mirela Pershendetje ke shume te drejte 👌👏👏 na qetesuan shpirtin na hoqen stresin e ketij virusi qe po perhapet pa meshire, por dhe kishim kohe qe nuk degjonim Bilbilin e Gjirokastres bashke me kete bukuroshe Zoti i dhente shendet e ju kendofte zemra perher 😊🙋‍♀️
Bardhok Prenga
Bardhok Prenga 14 ditë më parë
Shum e vertet Mirela
Diana Telegrafi
Diana Telegrafi 17 ditë më parë
🇦🇱🙏❤️Ylli i muzikes 💥Petrit Lulo &Denisa Gjezo 🌸E shkelqyerrr 🌸Ju lumteee Shumeee bukuroo 🍁👍❤️
barjam sako
barjam sako 15 ditë më parë
Bilbilat do kendojn gjithmon
Flora Kovaci
Flora Kovaci 17 ditë më parë
Denisa shum e mir
jani banani
jani banani 17 ditë më parë
Ec aty hoooopaaa
Laura Jaupi
Laura Jaupi 17 ditë më parë
👏👏👏👏
Super Juve
Super Juve 17 ditë më parë
💥💥💫💫👏👏👏👏
Altion Qamo
Altion Qamo 18 ditë më parë
Yllllllllllllll
Mirela Çelaj
Mirela Çelaj 18 ditë më parë
😀😀😀🙎‍♂️🙎‍♀️😀😀😀💃🕺💃🕺ju.lum goja Urime dhe sukse bravo 😀
mimi sinani
mimi sinani 18 ditë më parë
⭐⭐👏👏
Kuruluş Osman 54. Bölüm
2:16:43
Kuruluş Osman
Shikime 3,4 mln
Olsi Bylyku - Prej Shqipnie (Official Video 4K)
3:38
Aurela Gace - Nata Vlonjate (Kenge Moj)
15:49
Aurela Gace
Shikime 538 mijë
Kuruluş Osman 54. Bölüm
2:16:43
Kuruluş Osman
Shikime 3,4 mln
Olsi Bylyku - Prej Shqipnie (Official Video 4K)
3:38
Emanet 161. Bölüm Fragmanı LEGACY Episode 161 Promo
1:12
Alev Alev 23. Bölüm 2. Fragman
1:07
Alev Alev
Shikime 1,2 mln
Emanet 158. Bölüm Fragmanı
0:45
Umut Yapım
Shikime 131 mijë
Rich Sister vs Poor Sister!
10:26
Troom Troom WOW
Shikime 1,3 mln