KENGE MOJ - Nata Përmetare - 23 Mars 2021 - Show - Vizion Plus

  Shikime 442,061

Vizion Plus TV

Muaj më parë

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare.
Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.
#kengemoj #vizionplustv #natapermetare
------------------------------------------------------------------
Subscribe: almores.info

Komente
Kuruluş Osman 57. Bölüm
2:12:35
Kuruluş Osman
Shikime 3,3 mln
Yll Limani - A ki me rrejt
3:07
Yll Limani
Shikime 1,5 mln
KONCERT VELLEZERIT ZENA & MIQTE
1:17:00
Ali Zena
Shikime 17 mijë
Ylli Baka - Koncert Recital (6 Qershor 2019)
1:41:27
Remixes Of The 80's Pop Hits - 2-hour DJ Mix With 29 Songs
2:08:12
Kenge Moj - Nata e Dasmave | 3 Nentor 2020 - Vizion Plus
2:01:02
Tirona e Artjolës - Koncerti i plotë
1:30:11
Artjola Toska
Shikime 136 mijë
Kuruluş Osman 57. Bölüm
2:12:35
Kuruluş Osman
Shikime 3,3 mln
Yll Limani - A ki me rrejt
3:07
Yll Limani
Shikime 1,5 mln
Sen Çal Kapımı 39. Bölüm (Sezon Finali)
1:49:48
Sen Çal Kapımı
Shikime 2,4 mln
GUESS The AMONG US *QUIZ* (HARD EDITION)
14:26
Survivor | Trailer | 03/05/2021
2:26
SKAI.gr
Shikime 424 mijë
Doğduğun Ev Kaderindir | 42. Bölüm
2:36:06
Doğduğun Ev Kaderindir
Shikime 1,8 mln
COUPLE GOALS GONE TOO FAR (PART 2)... 😅
0:53
Alan Chikin Chow
Shikime 49 mln