"Isha fqinje me Guljelmin", perlotet aktorja: E kaloi njehere gjendjen e rende...

  Shikime 3,662

RTV KLAN

Muaj më parë

, një program nga autorja dhe moderatorja , një prej emisioneve më të ndjekur dhe të dashur për publikun duke ofruar tema të larmishme për të gjithë familjen.
SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on ALmores for more videos!

Aktorja Mimoza Marjanaku është përlotur në studion e emisionit “Rudina” në TV Klan, ndërsa ka shprehur dhimbjen për humbjen e artistit të merituar Guljelm Radoja.

Gati me gjysmëzëri ajo ka rrëfyer se si ishte gjendja e aktorit para se ai të ndahej nga jeta për shkak të Covid-19.

Marjanaku, e cila ishte edhe fqinje me Radojën në Durrës, tregon se ai e kaloi njëherë një gjendje të rëndë dhe familjarët shpresonin që ai do ia dilte sërish.

“Kishte një muaj që ishte ekzaminuar me Covid-19. Pothuajse një muaj i shtruar në spital në Durrës. Unë isha dhe fqinje me Guljelmin dhe merrja gjithmonë informacion dhe me sa di unë e ka kaluar edhe njëherë gjendjen që kaloi të martën. Menduam që do ia hidhte sepse atëhere ia hodhi. Dy ditë para se të intubohej komunikova me gruan e tij dhe më tha që është stabilizuar. Pas dy tre orësh marr vesh që intubohet në Durrës dhe pastaj në atë gjendje u transferua në Tiranë. Kam besuar fort që do ia dilte duke e parë profesorin si njeri djaloshar, i bukur, me nur, i veshur si një djalë i ri. E imagjinoj gjithë kohës me biçiklet duke xhiruar në Durrës”, u shpreh mes lotësh Mimoza Marjanaku./tvklan.al

Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: rtvklan
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Komente
Keti Kolliqi
Keti Kolliqi Muaj më parë
Do ti mungoj rrugeve te Durrsit. Do na mungoj dhe neve qe ndoshta nuk kushim nje lidhje miqesore, shiqerore,familjare. Do na mungoj portreti fisnik i GJENERAL GRAMAFONIT Ngushellime te sinqerta familjes i qoft dheu i leht
Arlinda Demiraj
Arlinda Demiraj Muaj më parë
Humbje e madhe e artit shqiptar .Duhej te behesh me shume homazh
Baby Girl
Baby Girl Muaj më parë
Wow sa keqardhje! Sa e rende kjo humbje!
Tion Wayne - Wow [Music Video] | GRM Daily
2:56
Dafina Zeqiri - JAPA
2:47
Dafina Zeqiri
Shikime 5 mln
LEDRI VULA - DON MO
2:34
Ledri Vula
Shikime 8 mln
Tion Wayne - Wow [Music Video] | GRM Daily
2:56
Dafina Zeqiri - JAPA
2:47
Dafina Zeqiri
Shikime 5 mln
LEDRI VULA - DON MO
2:34
Ledri Vula
Shikime 8 mln
LEDRI VULA - DON MO
2:34
Ledri Vula
Shikime 8 mln
Çukur 4.Sezon 39.Bölüm
2:30:11
Çukur
Shikime 4,1 mln