Byreku i Butë, ku qëndron Sekreti !!!

  Shikime 1,096,004

Homemade Recipes / Kuzhina e Albës

Vit më parë

Për çdo video më të re na bëni Subscribe kanalin ton.
Roboti i kuzhinës është një pajisje thelbësore për çdo kuzhinë. Mund të porositni nga Delimano-ks me lirim në linkun : links.delimano-ks.com/c/20077541
Bëni video share në profilet tuaja në facebook. Ju faleminderit
Na ndiqni edhe në:
Instagram: kuzhina_ealbes
Facebook: kuzhinaealbes
Twitter : HomemadeRecip

Subscribe us: goo.gl/dK8HDv
Për të na ndjekur me recetat e rradhës.
For to follow us with our newest recipe.

And if you like our video recipes Like, Share and Subscribe :)

Ju faleminderit që na ndiqni.
Thank you for following us.

Komente
Bajram Gasivznasvahna
Bajram Gasivznasvahna 16 ditë më parë
Mo bre se e kom deshir qat tepsi e kisha hoger krejt jom merak shum ne pite
Migen Hamzaj
Migen Hamzaj 19 ditë më parë
☀️🌎 `kur isha i vogël, pëlqyer shumë byreket me qepë e domate,.. 🐕 ☀️🌎 `Gatimi është arti i së bukurës, dhe i shijes,.. 🐿️ ☀️🌎 `të lumshin doçkat,.. 🐈
Nazë U
Nazë U 21 ditë më parë
Shumë mirë, vetëm shkurtojë videot pak. S’ka nevojë ti shohim të gjitha petat që t’hollohen një nga një .
Sevdas Kitchen
Sevdas Kitchen 26 ditë më parë
Të lumshin duart!👌
Hoxha Irma
Hoxha Irma Muaj më parë
Brumit nuk i hodhe fare vaj ne fillim?
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Muaj më parë
jo
Leonora Prenga
Leonora Prenga Muaj më parë
Fantastic 👍❤️
Graziella G.F.
Graziella G.F. Muaj më parë
Gazie per le spiegazioni date .
Ajla Love
Ajla Love Muaj më parë
Masallah
Vjollca Hoxha
Vjollca Hoxha 2 muaj më parë
Nje bravo te madhe fantastike 👏👏👏 pershendetje nga Gjermania 🤗
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës 2 muaj më parë
Faleminderit 🥰
Ali Zena
Ali Zena 2 muaj më parë
Um fal a din me t hallu pet jo mi zgat
Lumturi Qosja
Lumturi Qosja 3 muaj më parë
Ku i ka s 1 milion shikus ky byreku per 42 sekonda
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës 3 muaj më parë
posht videos shifen shikuesti shkrun aty 1 M , nuk eshte sot kjo video ❗️
Dije Axhijaj
Dije Axhijaj 3 muaj më parë
Shume mire , vetem teper yndyre , magarin plus vaje , normal si kam me dale e bute se ka margarin , po edhe me vaji i ullirit ma i shendetshen ashte , si mbas menimit teme , qyshe une gatuaj , ju pershendes
Sadulla Ajdari
Sadulla Ajdari 3 muaj më parë
Me kët brum sa tepsija bohen
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës 3 muaj më parë
1 tepsi
Nurie beqiri Nurie
Nurie beqiri Nurie 3 muaj më parë
yndyr shumm 😋😋
Enxhi 456
Enxhi 456 4 muaj më parë
I lodhshem shum esht
Aida Belliu
Aida Belliu 4 muaj më parë
👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
Icy Takaqi 9ën
Icy Takaqi 9ën 5 muaj më parë
Recetë shumë, shumë e shkëlqyeshme. Të lumshin duart ♡ Vazhdo kështu!
Jasnaa Jasna
Jasnaa Jasna 5 muaj më parë
Odlicna pita pp iz Sarajeva
Luan Grembi
Luan Grembi 5 muaj më parë
Të lumshin duart
63Freja
63Freja 6 muaj më parë
Faleminderit
Suzana Bali
Suzana Bali 6 muaj më parë
Ju lumshin duart e mrekullushme 🌷
Vebije Ismaili
Vebije Ismaili 6 muaj më parë
Hahahaha is there so
Dudu Hajdari
Dudu Hajdari 6 muaj më parë
bravaa
Nena Garipi
Nena Garipi 8 muaj më parë
Valla
Nena Garipi
Nena Garipi 8 muaj më parë
Oh sa mir bravo
Nena Garipi
Nena Garipi 8 muaj më parë
Bravo
Mirsada Selimaj
Mirsada Selimaj 8 muaj më parë
Te lumshin durte e arta
Shpresa ibraimi
Shpresa ibraimi 8 muaj më parë
Do you put butter on top before you bake it
Denny Lekka
Denny Lekka 8 muaj më parë
Bravooooo. Ju lumte. Faleminderit per keto video kaq te bukura.
kujtime Ajro maizi
kujtime Ajro maizi 8 muaj më parë
If I want to make it why ground beef What spices do I use ??
egla aga
egla aga 8 muaj më parë
shume bukur po i hapni petet po shume yndyre po brova jeni e zonja
beky kitchen home
beky kitchen home 8 muaj më parë
Shum mir 👍🏼🥰🥰
Vania Mendes
Vania Mendes 9 muaj më parë
Olá! Gosto muito das receitas postadas mais, em muitas vezes ñ têm tradução dos ingredientes para o português. Então é isso. Ñ é crítica é uma sugestão. Parabéns! !👏👏
Xala DM
Xala DM 9 muaj më parë
Te lumshin duarte
Afanofthem
Afanofthem 9 muaj më parë
Sot e bona une dhe mund t'them qe ishte recepti me i mire i byrekeve qe kam gatuar. Pjesa me e veshtire eshte ndarja e kuleceve pas pushimit 20 minutesh sepse ngjiten mes vete per shkak te gjalpes, ju keshilloj t'i leni ne nje ambient jo dhe aq te ftohte. Bravo Alba!
Shkurte Hoxhaj
Shkurte Hoxhaj 8 muaj më parë
Shum e mir
Alajdin Bafqari
Alajdin Bafqari 10 muaj më parë
Töumshin durt❤
swe swe
swe swe 10 muaj më parë
Sekreti usht qysh din me gatu ....
Denis Koci
Denis Koci 7 muaj më parë
Bravo
Sadeta Vojic
Sadeta Vojic 10 muaj më parë
🍀👍🍀👍☘️👍🥰👍☘️👍☘️🤗🤗😍👍🍀😊👍☘️🖐️
Luan Grembi
Luan Grembi 10 muaj më parë
Bravo nje gatim shumme i mire 👍👍
bukurije jollaj
bukurije jollaj 10 muaj më parë
tlumshin durt
Hava Agushi
Hava Agushi 10 muaj më parë
Brava te lumshin duart
Bosna Moja
Bosna Moja 11 muaj më parë
Bravo-samo to nije burek nego pita sa sirom Bosanska sirnica
Sanie Neziraj
Sanie Neziraj 11 muaj më parë
Shumëi mirë,tê lumshin duart, por, për mua yndyra ka kaluar cdo limit.
Granit Shabani
Granit Shabani 11 muaj më parë
durt lumshin perfect recet met knaq
Sasha One
Sasha One 11 muaj më parë
E kam provuar kete metode eshte super.Te lumshin duart.
Romane Theis
Romane Theis Vit më parë
Je cherche cette recette depuis longtemps, pouvez-vous me l'expliquer en français? Merci!
Albana SNALLA
Albana SNALLA 11 muaj më parë
600 g de farine 1c. à s de sel 450ml de l'eau tiède Une fois mélanger on ne laisse pas la pâte reposer. On la divise en 5 part égale. Ensuite en prend 150g de beurre fendu 100ml d'huile. Une fois badigeonner on les laisse reposer 10 min. Puis on les ouvre 1 à 1 comme c'est montré dans la vidéo et on les couvre 20min d'un film alimentaire. Et pour la farce il vous faut 300g de fromage frais. 2 oeufs 3 c. à s de crème fraîche. Ce fromage frais est typique albanais mais on peut choisir 1 fromage frais pas trop liquide. Faute d'avoir trouvé ça je suggère de la fêta en rajoutant du yoghourt à la grecque. J'espère que ça vous convient. Bien à vous. Albana
Recepta
Recepta Vit më parë
Durt Lumshin pot mir
KRISTIAN DREKAJ
KRISTIAN DREKAJ Vit më parë
Bravo 👌👏👏👏
Alekos Hysi
Alekos Hysi Vit më parë
Zoti ju dhente shendet dhe dashuri per punen tuaj te pa lodheshme super byrek ju faleminderit per receten tuaj qena dhate cao
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Vit më parë
Faleminderit 🤗
bakhta bensouna
bakhta bensouna Vit më parë
Bravo pour cette excellent recette mais quelqun Pourrai me donner les ingredients en francais svppp et le temps de pose pour la pate merciii d avance pour votre reponse 🙂 🙏🏻👍
Albana SNALLA
Albana SNALLA 11 muaj më parë
600g de farine 1c à s de sel 450 ml de l'eau tiède. Une fois mélanger on ne laisse pas la pâte reposer. On la divise en 5 part égale. Ensuite en prend 150g de beurre fendu 100ml d'huile Une fois badigeonner on les laisse reposer 10 min. Puis on les ouvre 1 à 1 comme c'est montré dans la vidéo et on les couvre 20min d'un film alimentaire. Pour la farce il vous faut 300g de fromage frais 2 oeufs 3 c à s de crème fraîche. Ce fromage frais est typique albanais mais on peut choisir un fromage frais pas trop liquide. Faute d'avoir trouvé ça je vous suggère de la fêta en rajoutant du yoghourt à la grecque. J'espère que ça vous convient. Bien à vous Albana.
Bisa Rihic
Bisa Rihic Vit më parë
Lekaaaaa 😋😋
Ardita Mehmeti
Ardita Mehmeti Vit më parë
Të lumshin duart!👌👌🌹
haxhija egzone
haxhija egzone Vit më parë
A munesh me i shkru recetat ktu nën video, qe na me pas ma let me i pa përbërsit edhe gramaturen e mos ke kthy videon para mbrapa veq me pa qka/sa pat?
Fisart Hajdari
Fisart Hajdari Vit më parë
🙏🏻🙏🏻
Mira Milic
Mira Milic Vit më parë
👍👍❤❤❤👏Merci
Yoonimewomewo
Yoonimewomewo Vit më parë
Shume e mire duket receta😋............perse duhet ti lyesh kulecet me gjalp te shkrire dhe me vaj?
Dijar Selimi
Dijar Selimi Vit më parë
A ben vetem me vaj pa gjalp flm shum
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Vit më parë
se behet byreku me i shkrift
Jasmina Hajric
Jasmina Hajric Vit më parë
Supergut
Nadije Selimi
Nadije Selimi Vit më parë
👍🏻👌🏻
Drenica Drenica
Drenica Drenica Vit më parë
Të lumshin duart , shumëë I shijshem Po duket 😋
maria sofia
maria sofia Vit më parë
Ah moj Alba ti è din se gatimet è tua me pelqen shume dhe e shikove vete qe te njofta edhe duart je e mrekullushme
maria sofia
maria sofia Vit më parë
Megjithse ajo perdo tava xhami kush do we te jesh bravissima
maria sofia
maria sofia Vit më parë
Vetem ajo I hap petat Kaq bukur
maria sofia
maria sofia Vit më parë
Me duken si duart e Albes zonjes se dashur qe Kam ndjekur shum
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Vit më parë
Faleminderit shum e dashur Pranvera po Alba jemi !
Selvi Beka
Selvi Beka Vit më parë
👍
Dana Velaj
Dana Velaj Vit më parë
Pa fjale ,nuk e di çte them ,,mmmmm braaaviiiissiiiiiiimaaaaaa
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Vit më parë
Faleminderit ,Grazie Mile
Zhuli Disho
Zhuli Disho Vit më parë
Te lumshin duart. Shume te mire e Bere.
Agim Prifti
Agim Prifti Vit më parë
te lumshin duart
L& M
L& M Vit më parë
Bukur po duket,por shumë yndyrë i ke hedhur
N M
N M Vit më parë
te limshin durt shum e mir po duket 😋😋🤗🤗
Bukurije Brahimi
Bukurije Brahimi Vit më parë
👇👍
Lirim Cakaj
Lirim Cakaj Vit më parë
Sekreti qendron te menyra si e perpunon brumin e deri te hapja e petes me dore. Sigurisht duhet te jesh profesionist per kete gje
shqyptari te molla kuqe
shqyptari te molla kuqe Vit më parë
Te lumshin durt e nana jem ash plak grat e sodit na than kaqepin ska kush sej hek prej telefonit e te lumshin ato dur se uj pergoje kam shkon 🌷
Emili Bundo
Emili Bundo 10 muaj më parë
😂😂😂😂😂
Vjolca Elmas
Vjolca Elmas Vit më parë
Shum e mir halal te qoft
Em&Co
Em&Co Vit më parë
❤👍💗
Em&Co
Em&Co Vit më parë
👍
Arber Prizreni
Arber Prizreni Vit më parë
Por edhe në këtë rast është e ka bo
ibadete mehana
ibadete mehana Vit më parë
ju pas bo mir por sekreti ku ishte 💋💕💕
Kradchi Yamina
Kradchi Yamina Vit më parë
Merci pour votre vidéo je le ferais pour le ramadan 👍👍👍👍👍👍👍👍😘
Jennifer Leighton
Jennifer Leighton Vit më parë
I love it! Nice video, shumë bukur ! Greetings from England :)
donika gjushi
donika gjushi Vit më parë
Shum mire e bukur. Menyra si e hap kuleçin.. Edhe shum vaj e gjalp.. Por ne fund mbi mbulesen e tavolines ne qoftese eshte pambuk pak vaj e mban.. Complimenti molto brava
Jany Jany
Jany Jany Vit më parë
👏🇦🇱🇽🇰😍👍👍👍👍👍
Nexhat Salievski
Nexhat Salievski Vit më parë
Te lumshin duart zonja e nderuar
Emanuela Akil Hektor Zenel
Emanuela Akil Hektor Zenel Vit më parë
Osat mira te lumshin durt
Sami Begu
Sami Begu Vit më parë
e gatuar mire po nuk eshte kjo burek , bureku gatuhet ndryshe kesaja i thojne pite me djath
Flamur Fonda
Flamur Fonda 10 muaj më parë
@Sami Begu shoq, as idejen nuk e ke çka je t'u shkruar! Pite & burek është një, hej! Kjo që ti po e quan trejte, e që e ke dëgjuar gjyshen tende, nuk eshte aspak ndryshe me pite e burek. Veç duhesh me ditë si gatuhen për me kuptuar. Por ti kurrë në jetën tënde nuk ke hyre në kuzhinë, se nana, gruaja, motra të kanë gatuar, prandaj edhe ky koment I yti. Çdo pite gatuhet me petë prandaj edhe emri pite. E pastaj varësisht prej përbërëseve edhe emri. Pite me mish, djathë, spinach, lakra etj. Disa e thojne me shkurt, psh në vend se pite me lakra-lakrorë ose nga Llapi "laknurë" që prapë e njëjtë është. Emri trejte, o i mjerrë, vjen nga fjala "trajtim" trajtu ". E ketunihere pite është gatuar për ditë apo mysafirë të veçantë, e që kanë dashur të trajtojnë mirë, duke iu gatuar diçka speciale. Edhe Alba e ka gabim, kur thotë qe pite ju themi vetem laknorit. E burekut çka I thoni, pite? :) nejse..
Sami Begu
Sami Begu Vit më parë
Ne Shqipri te gjitha trejteve ju thojnë Burek. Ajo është gabim. Laknori është me lakra , tani me Spanaq , Hithenik, perpeq, Resenik, kungullor edhe disa tjera keto me nji fjalë janë Trejte. Kurse ne Shqipri I I quajn Burek nuk ka lidhje me burek
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Vit më parë
Nga ana e Shkupit i thojna Byrek, Pite i thojna Laknorit 🤗
Anila Guje
Anila Guje Vit më parë
Bravo je yll
Selma Elma
Selma Elma Vit më parë
Te lumshin duart😍😍
Berna Berina
Berna Berina Vit më parë
👍👍
Vali Vali
Vali Vali Vit më parë
Te lumshim duart.Duket fantastik.
Esmeralda Deliallisi
Esmeralda Deliallisi Vit më parë
👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
Norma S
Norma S Vit më parë
That is perfect!Thank you so much!👍
Angjelina Perdoda
Angjelina Perdoda Vit më parë
Unë do e bej per pashke se mbas njezet viteve ne Itali nuk kam festuar Pashket në shtepi te kishin duart se e ke bere shum te bukur
Eli
Eli Vit më parë
Te lumshin duart
Samia Moussaoui
Samia Moussaoui Vit më parë
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍💞💞💞💞💞 les mesures en francais please
love life
love life Vit më parë
Te lumshin duart un sot e bera byrekun ne menyren qe ti ke shpjegu dhe doli fantastik🤝shum faleminderit per kto sygjerime❤️
Ana Lleshi
Ana Lleshi Vit më parë
Alba. Ne pergjithesi. Me. Pelqejn. Gatimet. Tuaja. Shume. Paster. Te. Lumte. Excellent. God bless you. 👏👏👏👏
Jeta
Jeta Vit më parë
👌👌 Çfar mielli ke perdore😊
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Vit më parë
Miell Bereqeti tip 400.
Lirona Buja
Lirona Buja Vit më parë
Te lumshin duart
donedeal
donedeal Vit më parë
Hallall te qofte. Gjithe piket e mundshme nga une!
Rere Rerere
Rere Rerere Vit më parë
Te lumshin duart!!
Fitore Kjerimi
Fitore Kjerimi Vit më parë
Shum te shishme u dukan tu lumshin durt
Femije Sinani
Femije Sinani Vit më parë
Te lumshin duart alba,👏👍❤️🌹🙏🤲
PITA DOUGH - YUFKA RECIPE - EASY TO PREPARE
17:19
Love to prank my husband😂 #shorts
0:13
Tsuriki Show
Shikime 82 mln
Marjol Rrapaj - Donofrose vendlindja jone
3:57
Marjol Rrapaj
Shikime 49 mijë
Pite me Mish - Rimonda [🇦🇱/🇩🇪] - Nr.74
24:40
Pite me spinaq (recete e detajizuar) | Spinach Pie Recipe (complete recipe)
16:07
Kuzhina e Lules - Receta Gatimi në Shqip
Shikime 822 mijë
Pitet e Fëmijëris Sime që i Adhuroja PA MASË ❤️
10:01
Kuzhina e Lirës - MOM'S FOOD NETWORK
Shikime 5 mijë
Pite të Buta dhe të Kollajshme për Fillestaret !
10:01
Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
Shikime 230 mijë
Love to prank my husband😂 #shorts
0:13
Tsuriki Show
Shikime 82 mln
Marjol Rrapaj - Donofrose vendlindja jone
3:57
Marjol Rrapaj
Shikime 49 mijë
Cam Tavanlar 1. Bölüm
1:58:30
Cam Tavanlar
Shikime 2,5 mln
MELINDA - QA DIN TI
3:45
Melinda Ademi
Shikime 4,3 mln
Love to prank my husband😂 #shorts
0:13
Tsuriki Show
Shikime 82 mln